سیاست حفظ حریم خصوصی در فروشگاه اینترنتی “آریاکید

به خاطر بازدید شما از وب سایت تخصصی آریاکید (Aryakid.com)، سپاسگذاریم. امیدواریم با کسب اطلاعات کافی در مورد خدمات ما، از این سایت بهره ی کافی را ببرید.

ما تلاش می کنیم در حد توان از حریم شخصی شما محافظت کنیم و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت آریاکید را، توسعه می دهیم تا تجربه امن و راحتی را در خرید و یا استفاده از خدمات تخصصی آریاکید تجربه کنید.

به منظور آرامش خاطرتان در مورد محافظت از حریم خصوصی تان، شما را از نحوه ی جمع آوری، ذخیره، استفاده و پردازش اطلاعات شخصی تان که در تعامل شما با وب سایت آریاکید در اختیار ما قرار می گیرد، آگاه می گردانیم.

وقتی از وب سایت آریاکید استفاده می کنید، به این معناست که تدابیر حفظ حریم خصوصی ما را تأیید کرده اید.

-ما چه نوع اطلاعاتی از شما جمع آوری می کنیم و چگونه این کار را انجام می دهیم؟

درصورتیکه بدون ثبت نام و یا بدون ورود با نام کاربری از آریاکید بازدید کنید هیچ گونه اطلاعاتی از شما ثبت نمی شود. ولی اگر مایل باشید از کالاها و خدمات عرضه شده در آریاکید استفاده کنید، از شما درخواست می کنیم تا اطلاعاتی را جهت شناسایی هویت تان، ارتباط آنلاین یا آفلاین با شما و همچنین ارائه خدمات بهتر به شما در اختیار ما قرار دهید. اطلاعاتی مثل : نام، نشانی پست الکترونیک (Email)، نشانی پستی، شماره تماس و غیره. این اطلاعات برای ثبت نام در سایت آریاکید و تنها با رضایت شما و از طریق فرمهایی که بصورت آنلاین در وب سایت آریاکید در اختیار شما قرار می گیرد و شما آگاهانه آنها را تکمیل می نمایید جمع آوری می شود.

علاوه براین اطلاعاتی هم با استفاده از تکنیک های ردیابی جمع اوری می شود که شامل مشخصات هویتی نیست و صرفا به منظور تحلیل کلی رفتار مشتریان و یا به خاطر آوردن مشتریان در بازدیدهای بعدی مورد استفاده قرار می گیرد که در قسمت های بعدی در این رابطه بیشتر توضیح می دهیم.

-روشهای ثبت اطلاعات کاربران در آریاکید

۱-دریافت مستقیم اطلاعات از شما (کاربران)

ثبت نام عمومی برای ورود به سایت. ثبت نام برای دریافت  خبرنامه که با ثبت نام نوع اول تفاوت دارد. درج مشخصات برای اعلام نظر در مورد کالاها و خدمات و یا شرکت در نظرسنجی و رأی گیری. ارسال پیام توسط شما برای آریاکید. پیشنهاد، سؤالات یا نظراتی که از طریق فرم «تماس با ما» ارائه می دهید. اطلاعاتی را که برای تقاضای کار در فروشگاه اینترنتی آریاکید ارائه می دهید. اطلاعاتی که به هنگام خرید از آریاکید در اختیار ما قرار می دهید. اطلاعات تکمیلی شخصی که به منظور دریافت خدمات اختصاصی تر به ما ارائه می نمایید. ۲-استفاده از تکنیک های ردیابی(به توضیحات تکمیلی در بند مربوطه مراجعه نمایید).

اطلاعات جمع آوری شده برای موارد بالا، بسته به نیاز متفاوت است. مثلا در ثبت نام عمومی صرفا نام، آدرس پست الکترونیک و رمز ورود از شما دریافت می شود یا در ثبت نام برای دریافت خبرنامه صرفا آدرس پست الکترونیک شما ثبت می شود. سایر اطلاعاتی که ممکن است برای ارائه خدمات بیشتر به شما اخذ شود عبارتند از:

نشانی منزل و شماره تماس و کد ملی برای ارسال کالاهای خریداری شده توسط شما با فاکتور رسمی تاریخ تولد و جنسیت خودتان یا فرزندانتان برای ارائه خدمات ویژه متناسب با سن و جنست. آدرس دوستانی که میخواهید بوسیله ما برایشان کادو ارسال نمایید. البته این آدرس تنها یکبار و صرفا برای ارسال کادوی شما مورد استفاده قرار می گیرد. سایر اطلاعاتی که متناسب با خدمات درخواستی بصورت آگاهانه در اختیار ما قرار می دهید.

-روشهای ما برای حفظ حریم خصوصی و محافظت از اطلاعات شما؟

استفاده از روش های سازمانی و نرم افزارهای مناسب با توجه به تکنولوژیهای روز در دسترس ذخیره سازی اطلاعات در محیط های امن که در دسترس عموم قرار ندارد. درخواست  تایید هویت از شما، هنگامیکه تقاضای دسترسی به اطلاعات شخصی تان را دارید.

-از اطلاعات شخصی شما به چه منظور استفاده می نماییم؟

اطلاعات شخصی ارسال شده از جانب شما، برای انجام همان کاری استفاده می شود که خودتان تعیین کرده اید. گاهی اوقات هم اطلاعاتی در مورد شما بطور غیر مستقیم در اختیار ما قرار می گیرد؛ برای مثال، وقتی شما از ما خرید می کنید سابقه سفارش و بازدیدهای شما ثبت می شود. همچنین وقتی که از طریق آنلاین با ما ارتباط برقرار می کنید، اطلاعات شما ثبت شده و برای پاسخگویی به پرسش یا پیشنهاد شما مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی موارد، پاسخ پرسش های شما را به صورت ناشناس بر روی وب سایت آریاکید قرار می دهیم.

همچنین احتمال دارد ما از اطلاعات بدست آمده از خودتان برای مطالعات بازاریابی و آماری بهره ببریم تا بتوانیم محصولات و خدماتی را که به شما ارایه می دهیم، ارتقا ببخشیم و نیازهای شما را بهتر از قبل برآورده سازیم. این کار را ممکن است با ترکیب کردن و به روز رسانی اطلاعات شخصی جمع آوری شده از طریق این وب سایت با اطلاعاتی که از منابع خارجی و یا اشخاص دیگر دریافت می کنیم، انجام دهیم.

·ارسال خبرنامه ها و نامه های الکترونیکی

شما در هنگام ثبت نام در آریاکید آدرس ایمیل خودتان را به عنوان نام کاربری ثبت می کنید و از آن برای مدیریت حساب تان در آریاکید استفاده می کنید.(برای مثال درصورتیکه پسورد خود را فراموش کردید، پسورد شما به آدرس ایمیل شما ارسال می شود). اگر شما از ما و یا از طریق وب سایت ما کالا و یا خدماتی را خریداری کنید، ممکن است برای تایید سفارشات شما از آدرس ایمیلتان استفاده کنیم. اگر شما تغییراتی در پروفایلتان ایجاد کنید و یا درباره خدمات ما اطلاعاتی بخواهید ما برای تایید تغییرات و همینطور ارسال اطلاعات مورد نظر شما به آدرس ایمیلتان نیاز داریم.

اگر شما نشانی پست الکترونیک خود را به منظور دریافت خبرنامه در اختیار ما قرار داده باشید، آن آدرس جهت ارسال خبرنامه، اطلاع رسانی رویدادها  و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. البته در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل ها و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند گزینه دریافت خبرنامه  را در پروفایل خود و یا از طریق لینکی که در انتهای خبرنامه درج می شود، لغو کنند.

همچنین ما ممکن است از نشانی پست الکترونیکی شما برای ارسال نامه های اداری (به عنوان مثال ایمیل تأیید ثبت نام یا فرم لغو عضویت) و نیز اعلامیه های مربوط به برخی خدمات (مثلا اخبار به روز رسانی تدابیر حریم خصوصی، برنامه ها و یا خدمات متوقف شده در این وب سایت و یا تغییرات مرتبط دیگر) استفاده کنیم.

·نظرسنجی و رأی گیری

دو نوع رأی گیری و نظرسنجی ممکن است بر روی این وب سایت اجرا شود. در اولی تنها اطلاعات آماری یا تحقیقاتی (نظیر: سن، جنسیت، وضعیت خانوادگی، دیگر علایق و غیره) از شما درخواست می شود. این اطلاعات به هیچ یک از داده های شخصی شما مرتبط نمی شوند و به هیچ وجه با پروفایل شما تطبیق داده نمی شوند. در دیگر موارد ممکن است ما همین اطلاعات را درخواست کنیم و با سایر اطلاعات شخصی شما ترکیب نماییم. کاربرد این اطلاعات نیز ارائه خدمات تخصصی تر به شما و یا تحقیقات بازاریابی است. به عنوان مثال با در دست داشتن سن کودک شما سعی می کنیم اطلاعات ارسالی برای شما را متناسب با گروه سنی فرزندتان بهینه نماییم و از ارسال اطلاعاتی که مورد نیاز شما نیست جلوگیری نماییم.

·بخش پیام ها و مقالات

این امکان وجود دارد که ما بخشی را راه اندازی کنیم که به شما این قابلیت را می دهد که پیام ها، داستان ها، عکس ها و یا آثار هنری خود را بر روی وب سایت و یا اپلیکیشن های ما منتشر نمایید. گرچه تلاش ما بر این است که از اطلاعات شخصی افرادی که در این فعالیت ها شرکت دارند، محفاظت کنیم، ولی از شما درخواست می کنیم در ارایه ی اطلاعات یا تصاویر شخصی از خودتان در محیط های عمومی نظیر بخش پیام ها و یا دیگر بخش های اجتماعی آنلاین، احتیاط نمایید. چنین اطلاعاتی می توانند توسط افراد ناشناس ذخیره و استفاده شوند. ما همچنین نمی توانیم حفظ حریم خصوصی و امنیت داده های چنین محیط هایی را تضمین کنیم و مسئولیتی نیز در این قبال بر عهده نداریم. استفاده از چنین خدماتی به خطرپذیری خود شما بستگی دارد. برای درخواست حذف اطلاعات شخصی تان از وبلاگ و انجمن ها، لطفاً با ما تماس حاصل نمایید. ممکن است در برخی موارد ما نتوانیم اطلاعات شخصی شما را خذف کنیم که در این صورت، ما شما را از دلایل وقوع این امر مطلع خواهیم ساخت.

·ارسال مطلب و یا کادو به دوستان

اطلاعات شخصی نظیر نام ، نشانی پستی برای ارسال کادو و نشانی پست الکترونیک که از شما خواسته می شود، تنها همان یک بار و برای ارسال مطلب یا کادوی مورد نظر شما، مورد استفاده قرار می گیرد.

·اطلاعات مربوط به درخواست همکاری با آریاکید

در برخی بخش های این وب سایت و یا اپلیکیشن ها، شما می توانید اطلاعاتی را در مورد خودتان و یا کسب و کار تجاری که نماینده ی آن هستید، ثبت نمایید. اطلاعات شخصی دریافت شده از شما در این زمینه، منحصراً به منظور انجام هدف مورد نظر شما استفاده می شود (برای مثال از یک خلاصه سوابق، تنها در مرحله ی تقاضای شغل استفاده می شود) ولی این اطلاعات جزو ضوابط تدابیر حریم خصوصی محسوب نمی گردند.

ـ اگر از ارایه ی اطلاعات شخصی خود اجتناب نمایید، چه اتفاقی روی می دهد؟

اگر هنگامی که از شما تقاضا می شود اطلاعات خود را وارد کنید، از انجام آن اجتناب نمایید، ممکن است قادر نباشید از برخی فعالیت ها و خدمات خاصی که ارایه می دهیم، استفاده کنید. برای مثال، اگر شما از به اشتراک گذاشتن نشانی پست الکترونیکی خود خودداری کنید، قادر به دریافت خبرنامه ها نخواهید بود و یا نخواهید توانست در وب سایت ما ثبت نام کنید؛ گرچه اگر منظور شما فقط بازدید از وب سایت و کسب آگاهی بیشتر در مورد کالاها و خدمات ما باشد، نیازی به ثبت اطلاعات شخصی خود نخواهید داشت.

·ارایه اطلاعات به مراجع قانونی

در صورتی که قوانین کشور توسط شما نقض شود، ما اطلاعات شخصی شما را در صورت درخواست مراجع ذیربط قانونی در مقابل حکم قضایی و در حد ضرورت مورد درخواست مرجع قضایی در اختیار آنها قرار خواهیم داد .

ـ چگونگی دسترسی شما به اطلاعات شخصی تان؟

شما همیشه می توانید از ارایه ی هر گونه اطلاعات شخصی به ما خودداری نمایید. به هر حال، همان گونه که در قسمت های قبل گفته شد، اگر شما این گزینه را انتخاب کنید، در استفاده از فعالیت ها و امکاناتی که ما می توانیم به شما عرضه کنیم، محدود می شوید. اگر مایل نیستید خبرنامه، اعلامیه و مکاتبات دیگر و یا خدماتی از این وب سایت دریافت نمایید، لطفاً هنگام ثبت نام، گزینه های مربوطه  را انتخاب نکنید. در صورتی که شما قبلاً این گزینه ها را انتخاب کرده اید و بعدها می خواهید آنها را حذف کنید، می توانید با مراجعه به پروفایل شخصی خود این گزینه ها را لغو نمایید. همراه با هر نامه ی الکترونیکی که برای شما ارسال می گردد، این امکان برای شما فراهم می شود که با انتخاب گزینه ای، اشتراک خود را از لیست کسانیکه آن نامه را دریافت می کنند لغو نمایید. برای این کار، کافی است مراحلی را که به عنوان راهنمایی، در همان ایمیل به شما ارائه شده، دنبال نمایید. چنانچه هر یک از دستورالعمل های بالا موجود نبود، یا درخواست دیگری داشتید، از طریق روشهای ذکر شده در بخش “تماس با ما”  با ما تماس بگیرید.

در نهایت توجه داشته باشید که حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده خود کاربران است و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن را برای شخص دیگری فاش کنند.

ـ چگونگی استفاده از تکنیک های ردیابی کاربران؟

آریاکید از تکنولوژی ردیابی، نظیر Cookies، IPAddress  وLogFile  ، برای نیل به اهداف زیر بهره می برد:

– جمع آوری اطلاعات خاص مانند نوع مرورگر، سیستم عامل، صفحه ی مرجع، مسیر درون سایت، حوزه ISP، و موارد دیگر.

-کارآمدتر کردن وب سایت های خود.

-درک بهتر نحوه ی استفاده ی کاربران از این وب سایت و یا اپلیکیشن ها و ابزار و خدماتی که در آنها عرضه می کنیم.

این تکنولوژی به ما کمک می کند تا این وب سایت را با نیازهای شخصی شما منطبق نماییم.

·استفاده از کوکی ها

اگر مرورگر اینترنت شما اجازه بدهد , وب سایت ما از قابلیت کوکی استفاده می کند. کوکی ها فایلهای اطلاعاتی کوچکی هستند که روی کامپیوتر شما ذخیره می شوند تا به وب سایتها کمک کنند که شما را بخاطر بیاورند. وب سایتها با استفاده از کوکی ها درباره نحوه استفاده شما از وب سایت شان اطلاعات جمع آوری می کنند. شما می توانید با استفاده از تنظیمات مرورگر اینترنت خود از ایجاد این فایل ها جلوگیری کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره نحوه کار کوکی ها و همینطور چگونگی مدیریت و حذف کردن آنها کسب کنید، به وب سایت All About Cookies مراجعه کنید.

توجه :  خاطر نشان می کنیم که آریاکید متعهد است که کوکی های وب سایت به هیچ عنوان اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی , شماره تلفن , ایمیل و سایر اطلاعات خصوصی افراد را شامل نمی شود و کاربران از این جهت می توانند اطمینان خاطر داشته باشند.

ما از کوکی ها جهت ارتقای عملکرد سایتمان و درک بهتر از نحوه ی استفاده ی کاربران مان، از این وب سایت استفاده می کنیم. کوکی ها راه آسانی برای ما فراهم می کنند تا بازدید شما از این وب سایت  را بهبود بخشیم و بازدیدهای آتی شما را مفیدتر نماییم.

·استفاده از آدرس IP

آدرس آی پی کامپیوتر شما (یک شماره دیجیتالی ۱۲ رقمی منحصر به فرد است که برنامه های اینترنتی بوسیله آن کامپیوتر را شناسایی می کنند و با آن ارتباط برقرار می کنند)

ممکن است ما به دلایل زیر آدرس های پروتکل های اینترنتی را ردیابی کنیم:

۱-رفع مشکلات فنی

۲-ایمن و بی خطر نگاه داشتن وب سایت

۳-محدود کردن دسترسی به این وب سایت و یا اپلیکیشن ها برای برخی کاربران مشخص

۴-درک بهتر از نحوه ی مورد استفاده قرار گرفتن این وب سایت و یا اپلیکیشن ها.

·Log Files

ما (یا یک شخص ثالث به نمایندگی از ما) ممکن است اطلاعاتی را در قالب فایل های log جمع آوری کنیم تا فعالیت های وب سایت و یا اپلیکیشن ها را و نیز اطلاعات و آمار مربوط به جستجوی کاربران را ثبت نماییم. این اطلاعات و آمار عبارتند از: ۱-نوع مرورگر و سیستم عامل کاربر ۲-زمان کاربری (نظیر URL ی که آنها از طریق آن وارد می شوند، تاریخ و زمانی که آنها از  وب سایت و یا اپلیکیشن ها بازدید کرده اند، از کدام صفحه و تا چه مدتی بازدید کرده اند) و ۳-داده هایی که کاربر با کلیک کردن به آنها دست یافته. همچنین ما از اطلاعات ثبت شده در فایل های Log جهت پژوهش های آماری و مطالعات داخلی مربوط به بازاریابی استفاده می کنیم تا بتوانیم به طور مدام خدمات آنلاین خودمان را ارتقا بخشیم. این فایل ها تنها در داخل سازمان به کار می روند و با رعایت سیاست حفظ حریم خصوصی با هیچ کسی به اشتراک گذارده نمی شوند.

·بازاریابی الکترونیک :

ما از اطلاعات شخصی شما (نظیر نشانی پست الکترونیک) جهت بازاریابی مستقیم و یا مکاتبات پیگیری، استفاده نخواهیم کرد؛ مگر آن که از خود شما اجازه ی صریح داشته باشیم.

همچنین، ما اطلاعات شخصی شما را در اختیار هیچ شخص ثالثی که بخواهد از آنها جهت ارسال نامه های الکترونیکی ناخواسته استفاده کند، قرار نمی دهیم.

ـ آیا ما با وب سایت های دیگر نیز مرتبط هستیم؟

ممکن است در برخی از قسمتهای وب سایت ما لینکهایی به سایر وب سایتها درج شود که این وب سایتها متعلق به اشخاص حقیقی و یا حقوقی دیگری هستند. تدابیر حفظ حریم خصوصی ما، در مورد این سایت ها صدق نمی کند؛ چرا که آنها از حوزه ی نظارت ما خارج هستند. این وب سایتها قوانین و کوکیهای مختص خودشان را دارند که می توانید قبل از استفاده از این وب سایتها آنها را مطالعه کنید. ما امنیت هیچ یک از این وب سایتها را تضمین نمی کنیم، هرچند تا جایی که مقدور باشد، تلاش خواهیم کرد تا مطمئن شویم که سایت های ثالث نیز از تدابیر حفظ حریم خصوصی همانند ما برخوردارند؛ ولی ما قانوناً درباره اطلاعات، محصولات و خدماتی که از طریق این وب سایتها در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین در برابر فعالیت ها و تدابیر حفظ حریم خصوصی این سایت ها و این که در چه حدی هستند، مسئول نیستیم.