مقالات راهنمای خرید والدین

معرفی بهترین بازی فکری کارتی (هیجانی، جذاب و ترسناک) مخصوص بزرگسالان، نوجوانان و دخترها

معرفی بهترین بازی فکری کارتی (هیجانی، جذاب و ترسناک) مخصوص بزرگسالان، نوجوانان و دخترها

از گذشته تا به امروز بازی‌ های فکری در بین کودکان بسیار محبوب بوده‌اند و تنها درصد کمی از افراد بزرگسال به انجام این بازی‌ ها می‌پرداختند و معتقد بودند که بازی‌ های فکری مخصوص به کودکان طراحی شده‌اند، اما امروزه این نگرش اشتباه در خانواده‌ها برطرف شده است و بازی‌ های فکری هم برای بزرگسالان و هم کودکان طراحی می‌شوند. به همین دلیل انتخاب یک بازی فکری کارتی کار چندان ساده و راحتی نیست، زیرا هزاران بازی فکری در بازار موجود است. از همین رو ما تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین بازی‌ های فکری کارتی را در دسته‌بندی‌های مختلف به شما معرفی کنیم تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

بهترین بازی های فکری کارتی ایرانی

بهترین بازی‌های فکری ایرانی

بهترین بازی‌های فکری ایرانی

در گذشته تنوع بازی‌ های فکری ایرانی چندان زیاد نبود و به همین دلیل بسیاری از افراد نمی‌توانستند بر اساس سلیقه خود یک بازی مناسب پیدا کنند. اما امروزه این مشکل دیگر وجود ندارد و به دلیل تنوع بسیار بالای بازی‌ فکری کارتی ایرانی شما می‌توانید هیجان واقعی را با توجه به سلیقه خود تجربه کنید. به این ترتیب در ادامه به معرفی بهترین بازی‌ های فکری ایرانی می‌پردازیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

بازی فکری کارتی شاه، دزد و وزیر

بازی فکری کارتی شاه، دزد و وزیر

بازی فکری کارتی شاه، دزد و وزیر

بازی فکری شاه، دزد و وزیر توسط مجموعه‌ی دورهمی منتشر شده است و برای این بازی به 3 تا 6 نفر بازیکن نیاز خواهید داشت. این بازی فکری به‌گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند هوش‌هیجانی، دقت و تمرکز شما را افزایش دهد و تقویت کند. در این بازی، بازیکنان باید سعی کنند که با توجه به قوانین تعیین شده بیشترین سکه را جمع آوری کنند و برنده بازی در حقیقت کسی است که بیشترین سکه بازی را جمع کرده باشد. این بازی یک بازی کاملا ایرانی است که می تواند اوقات خوشی را برای شما به همراه داشته باشد.

بازی فکری کارتی نامیرا

بازی فکری کارتی نامیرا

بازی فکری کارتی نامیرا

نامیرا از دیگر بازی‌ های فکری کارتی به شمار می‌آید که ژانر آن نقش مخفی است و بازیکنان با مجموعه‌ای از کارت‌ها سر و کار دارند که هر یک قدرت خاصی به بازیکن می‌دهند و بازیکن می‌تواند با استفاده از این کارت‌ها و قدرت‌هایی که به دست می‌آورد، در طول بازی سکه جمع‌آوری کند و با استفاده از سکه‌هایی که به‌دست می‌آورد کارت دیگر بازیکنان را باطل کند. آخرین بازیکنی که در گروه باقی می‌ماند و هنوز یک کارت دارد، برنده‌ی نهایی بازی خواهد بود و سمت نگهبانی سیاره زمین بر اختیار او قرار داده خواهد شد. این بازی فکری به‌گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند قدرت ریسک‌پذیری و تصمیم‌گیری بازیکن را به چالش بکشاند و قدرت تعامل و مذاکره را افزایش دهد. این بازی برای گروه‌های 2 تا 10 نفره طراحی شده و رده سنی آن 12 سال به بالا است.

بازی فکری کارتی دژ

بازی فکری کارتی دژ

بازی فکری کارتی دژ

بازی فکری کارتی دژ در سال 1395 توسط نشر هوپا طراحی شد و اکنون یکی از بهترین بازی‌ های فکری ایرانی به شمار می‌آید. در این بازی بازیکنان باید شهر و ساختمان‌های خود را بسازند و آن را با استفاده از برج و بارو قدرتمند کنند. در این بازی هر بازیکن در ابتدای هر دور یک نقش را به‌صورت مخفیانه انتخاب می‌کند و در طول بازی با استفاده از مزیت‌های نقش انتخابی مسیر بازی را ادامه می‌دهد. برای مثال اگر شما نقش راهزن را در این بازی انتخاب کنید، می‌توانید با دزدیدن پول بازیکنان دیگر شهر خود را بسازید یا اگر نقش سردار را داشته باشید می‌توانید به ساختمان‌هایی که دیگر بازیکنان ساخته‌اند حمله و آن‌ها را نابود سازید. البته بازیکنان می‌توانند در طول بازی نقش و شخصیت بازیکنان دیگر را حدس بزنند تا با این کار اموال شهر خود را از خطرات احتمالی حفظ کنند و در آخر نیز بازیکنی که شهر پرقدرتی را ساخته باشد و ثروت بیشتری داشته باشد برنده خواهد بود.

بازی فکری دکتر اکتشاف

بازی فکری دکتر اکتشاف

بازی فکری دکتر اکتشاف

بازی فکری گروهی دکتر اکتشاف برای رده سنی 6 تا بزرگتر از 10 سال طراحی شده و داستان بازی به این شکل است که یک پزشک آزمایشگاهی تصمیم دارد که آزمایش‌های خطرناکی را انجام دهد و برای انجام این دست از آزمایش‌ها به یک دستیار نیاز دارد. از همین رو بازیکنانی که این بازی را انجام می‌دهند، نقش دستیار را خواهند داشت و با ابزاری که توسط بازی در اختیارشان قرار می‌گیرد که شامل 12 توپ کوچک در سه رنگ مختلف و 6 لوله آزمایشگاهی پلاستیکی و 36 کارت الگوی مقوایی است انجام خواهد شد. در هنگام انجام این بازی هیجان بالایی را تجربه خواهید کرد. همچنین این بازی باعث تقویت مهارت‌هایی چون هوش دیداری فضایی، قدرت دست‌ورزی، هماهنگی بین چشم و دست و سرعت عمل نیز می‌شود.

بازی فکری کارتی بزرگسالان

بازی فکری کارتی مونوپولی

بازی فکری کارتی مونوپولی

بازی فکری کارتی مونوپولی

کمتر کسی است که تا به حال اسم بازی فکری کارتی مونوپولی را نشنیده باشد. این بازی هیچ محدودیت سنی ندارد و از کودک تا پیر و جوان همه از انجام این بازی لذت می‌برند. برای انجام این بازی به 2 تا 4 بازیکن و یک بانکدار نیاز است. بازیکن‌ها باید تلاش کنند که دارایی‌هایی مانند پول، خانه و … را در طول بازی جمع آوری کنند و در انتها بازیکنی که بیشترین دارایی را به‌دست آورده باشد برنده بازی خواهد بود. این بازی برای تقویت سه مهارت بسیار مناسب است؛ سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک و قدرت مذاکره. این بازی می‌تواند در این دسته از موضوعات حسابی ذهن شما را به چالش بکشد و باعث شود که این مهارت‌ها را بهبود بخشید.

بازی فکری کارتی 13 سرنخ

بازی فکری کارتی 13 سرنخ

بازی فکری کارتی 13 سرنخ

بازی فکری کارتی 13 سرنخ یک بازی با ژانر پلیسی جنایی است که بازیکنان در آن تلاش می‌کنند تا متوجه شوند که چه کسی قاتل بازی است و سلاح مورد استفاده‌ی آن چه بوده و قاتل کجا قتل را رقم زده است؟! این بازی به دقت و توجه بالایی نیاز دارد، زیرا بازیکنان باید تمام حواس خود را بگذارند تا با سوال‌هایی که مطرح می‌شود و پاسخ آن‌ها سرنخ‌هایی را پیدا و قاتل را شناسایی کنند. 13 سرنخ از محبوب‌ترین بازی‌های فکری کارتی بزرگسال است که افراد از 9 سال به بالا می‌توانند آن را بازی کنند. همچنین باید متذکر شد که این بازی در تقویت مهارت‌هایی چون دقت، حافظه و تصمیم‌گیری نیز تاثیر بسزایی دارد.

بازی فکری کارتی اسپلندور

بازی فکری کارتی اسپلندور

بازی فکری کارتی اسپلندور

اسپلندور از بهترین مدل‌های بازی‌ فکری کارتی است که شما می‌توانید در جمع‌های 2 الی 4 نفره بازی کنید. در این بازی هر یک از بازیگران نقش یک تاجر ثروتمند را دارند و در طول بازی به‌دنبال کسب ثروت بیشتر هستند. این ثروت به‌واسطه خریدوفروش جواهرات و سنگ‌های زینتی به دست خواهد آمد. در رابطه با قوانین این بازی نیز باید گفت همه‌چیز ساده است و شما می‌توانید با یک دور مطالعه قوانین و یک دور بازی کردن کامل متوجه شرایط بازی شوید. همچنین این بازی در افزایش مهارت‌‌های مختلفی چون تصمیم‌گیری، ریسک‌پذیری و تفکر نیز تاثیرات مثبتی را به‌همراه خواهد داشت.

بازی فکری کارتی زیرخاکی

بازی فکری کارتی زیرخاکی

بازی فکری کارتی زیرخاکی

بازی فکری کارتی زیرخاکی یک انتخاب سرگرم‌کننده برای بزرگسالان است و بازیکنان در این بازی در تلاش هستند که اشیای عتیقه را جمع‌آوری کنند و با استفاده از آن‌ها به پیروزی نزدیک‌تر شوند. البته یکی از مشکلات و سختی‌هایی که برای این بازی در نظر گرفته شده این است که اگر بازیکن یک کارت تکراری رو کند، نوبتش بلافاصله تمام می‌شود. اما می‌تواند تا زمانی که می‌خواهد و کارت‌ها تکراری نمی‌شود به رو کردن کارت‌ها ادامه دهد و قبل از اینکه بسوزد باید کارت رو کردن را متوقف سازد تا بتواند هر کارتی که رو شده است را برای خود جمع کند و تعداد کارت‌های جمع شده را افزایش دهد.

بازی فکری کارتی ترسناک

بازی فکری جنگل مخوف

بازی فکری جنگل مخوف

بازی فکری جنگل مخوف

اگر به دنبال یک بازی فکری کارتی ترسناک هستید، ما به شما بازی جنگل مخوف را پیشنهاد می‌دهیم، زیرا این بازی در میان بازی‌های ترسناک کارتی حرف اول را می‌زند. برای انجام این بازی که ترکیبی از شانس و استراتژیک است شما باید شجاع و ریسک‌پذیر باشید تا بتوانید برای رهایی از جنگل مخوف موفق شوید. در این بازی چهار دسته کارت قرار دارد که شما باید با توجه به هر کدام از آن‌ها اقداماتی را انجام دهید و امتیازات مختلفی را به‌دست آورید. این بازی که برای گروه‌های 2 الی 6 نفره مناسب است، می‌تواند مهارت‌هایی چون حافظه، ریسک‌پذیری، تصمیم‌گیری و قدرت ذهنی را تقویت کند.

بازی فکری آخرین گرگینه

بازی فکری آخرین گرگینه

بازی فکری آخرین گرگینه

بازی فکری آخرین گرگینه یک انتخاب جذاب و هیجان‌انگیز است که سبک بازی مافیای دارد و می‌تواند مدت زمان طولانی شما را مشغول کند. در این بازی گروهی که برای 5 نفر و بیشتر مناسب است، سرعت عمل و قدرت پیش‌بینی بسیار اهمیت دارد و باعث می‌شود که خلاقیت، تمرکز، دقت، هوش هیجانی، قدرت منطق و استدلال در بازیکنان تقویت شود. باید متذکر شد که قوانین اصلی بازی آخرین گرگینه به‌طورکلی از بازی مافیا الهام گرفته شده، اما نکته‌ای که این بازی را جذاب می‌کند این است که در برخی از قوانین تغییر و تحولاتی ایجاد شده که به جذابیت بازی افزوده است.

بازی فکری دخترانه

بازی فکری کارتی معمای جنگل

بازی فکری کارتی معمای جنگل

بازی فکری کارتی معمای جنگل

اگر به دنبال انتخاب یک بازی فکری کارتی دخترانه هستید، معمای جنگل انتخاب خوبی به نظر می‌رسد، زیرا حل معما حس خوبی به دختر شما خواهد داد. همچنین انجام این بازی باعث می‌شود که هوش منطقی در فرزند شما به‌خوبی رشد داشته باشد و بتواند مهارت‌های خود را افزایش دهد.

بازی فکری کارتی چشمک

بازی فکری کارتی چشمک

بازی فکری کارتی چشمک

این بازی فکری کارتی 120 کارت در اختیار شما قرار می‌دهد که از این تعداد 36 کارت بین بازیکن‌ها که می‌توانند در تعداد 4 تا 8 نفر باشند تقسیم می‌شود و به هر فرد یکی از 8 آدمک موجود در کارت‌ها که در این بازی فکری است تعلق می‌گیرد. بدین ترتیب هر فرد باید کارت آدمکی که در اختیار دارد را بر روی کارتی که شماره آن در دست خودش نیست بگذارد و اگر فردی شماره کارت دستش باشد، باید با چشمک به‌طوری‌که کسی متوجه نشود با چشمک شخص موردنظر را متوجه این موضوع کند. این بازی فکری دخترانه می‌تواند در پرورش اعتماد به نفس دختر شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

بازی فکری کارتی قایم موشک

بازی فکری کارتی قایم موشک

بازی فکری کارتی قایم موشک

بازی فکری دخترانه قایم موشک یک بازی خوب برای تقویت حافظه کوتاه مدت فرزندتان است. این بازی 30 کارت دایره‌ای شکل و شش بالشتک رنگی و تاس دارد که هر بازیکن می‌تواند با آن‌ها روند بازی را ادامه دهد. روند بازی به این شکل است که 30 کارت با استفاده از بالشتک‌ها پوشانده می‌شوند و سپس باید با رنگی که در تاس مشخص می‌شود بازیکن حدس بزند که زیر کدام بالشتک، رنگی که تاس نشان می‌دهد پنهان شده است. بازیکنی که بتواند از این بازی بیشترین امتیاز را به دست آورد برنده بازی خواهد بود.

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید در این مقاله انواع مختلفی از بازی فکری کارتی را به شما معرفی کردیم و توضیحات مختصری را از هر کدام در اختیارتان قرار دادیم .حال اگر شما به دنبال یک سرگرمی برای زمان‌هایی هستید که با دوستان و آشنایان خود دور هم جمع می‌شوید، این دسته از بازی‌ها می‌توانند انتخاب خوبی باشد. بنابراین با توجه به سلیقه و سن خود یکی از بازی‌هایی که در این مقاله معرفی شد را انتخاب و خریداری کنید تا لحظات خوشی را با استفاده از آن‌ها تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *