مقالات راهنمای خرید والدین

معرفی بهترین کتاب قصه برای خواب کودکان؛ دسته بندی شده برای تمام سنین 2 تا 12 سال

معرفی بهترین کتاب‌ قصه‌هایی برای خواب کودکان؛ دسته بندی شده برای تمام سنین 2 تا 12 سال

اغلب پدر و مادرها، در زمان خواب، برای فرزندان خود کتاب داستان کودک می‌خوانند. خواندن کتاب برای فرزندان، باعث می‌شود تا آن‌ها به مطالعه علاقه زیادی پیدا کنند. همچنین، خواندن کتاب پیش از خواب باعث می‌شود تا کودکان با آرامش بیشتری بخوابند و استراحت کنند. به همین دلیل، می‌توان گفت که یکی از دغدغه‌ها و مشکلاتی که اغلب والدین با آن‌ها مواجه هستند، پیدا کردن بهترین کتاب‌‌ قصه‌هایی‌ برای خواب کودکان است. اگر شما هم جز این افراد هستید، در ادامه با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله بهترین کتاب‌های قصه را به شما معرفی خواهیم کرد.

کتاب دل درد هاپو

کتاب دل درد هاپو

کتاب دل درد هاپو

اغلب کودکان، علاقه زیادی به همه حیوانات علی‌الخصوص سگ و گربه دارند. به همین دلیل، این کتاب برای کودکان جذاب است و والدین می‌توانند آن را در هنگام خواب برای فرزندانشان بخوانند. کتاب دل درد هاپو، توسط اریک هیل نوشته شده که خانم مژگان شیخی این کتاب را ترجمه کرده است. تصاویر این کتاب برای کودکان مناسب است و تصویرگری آن بر عهده داوود صفری بوده است. این کتاب، دارای 12 صفحه می‌باشد و از انتشارات افق منتشر شده است.

کتاب تو هم می‌توانی

کتاب تو هم می‌توانی

کتاب تو هم می‌توانی

کتاب تو هم می‌‌توانی، توسط نانامی اسانو نوشته شده است که حسین فتاحی آن را ترجمه کرده است. این کتاب، دارای 96 صفحه است که برای گروه سنی الف مناسب می‌باشد. این کتاب، به کودکان راهکارهای کاربردی و مفیدی را آموزش می‌دهد. کتاب تو هم می‌توانی، از انتشارات قدیانی منتشر شده است و والدین می‌توانند این کتاب را در هنگام خواب برای فرزندانشان بخوانند.

کتاب قصه‌های مزرعه

کتاب قصه‌های مزرعه

کتاب قصه‌های مزرعه

این کتاب، دارای داستان‌های مختلفی است که والدین می‌توانند هر شب یک داستان را برای کودک خود بخوانند. محتوای این کتاب، مربوط به یک خانواده است که در هر داستان با یک چالش جدید رو به رو می‌شوند و با کمک هم از آن چالش عبور می‌کنند. این کتاب به کودکان می‌آموزد که چگونه با کمک هم از پس مشکلات برآیند. همچنین، این کتاب روابط اجتماعی کودکان را نیز تقویت می‌کند. تمامی موارد ذکر شده، نشان می‌دهند که این کتاب برای کودکان علی‌الخصوص در هنگام خواب بسیار مفید است.

کتاب قصه‌های مزرعه، توسط هیتر ایمری نوشته شده و حسین فتاحی آن را ترجمه کرده‌ است. این کتاب دارای 192 صفحه است و از انتشارات قدیانی منتشر شده است. این کتاب برای گروه سنی الف و ب، کودکان پیش دبستانی، کودکانی که کلاس اول و دوم ابتدایی هستند، بسیار مناسب می‌باشد.

کتاب باب اسفنجی و اسباب بازی

کتاب باب اسفنجی و اسباب بازی

کتاب باب اسفنجی و اسباب بازی

اغلب کودکان کارتون باب اسفنجی را دیده‌اند و به آن علاقه زیادی دارند. علاوه بر کارتون، کتاب باب اسفنجی نیز از انتشارات «داستان کودک» منتشر شده است. والدین می‌توانید این کتاب را تهیه کرده و در هنگام خواب برای کودکان خود بخوانند. این کتاب، توسط استیون هلینبرگ نوشته شده است و فائقه مرتضوی کرونی آن را ترجمه کرده است. کتاب باب اسفنجی و اسباب بازی، دارای 21 صفحه است و برای گروه سنی ب بسیار مناسب می‌باشد.

کتاب حیوان‌های بامزه

کتاب حیوان‌های بامزه

کتاب حیوان‌های بامزه

کتاب حیوان‌های بامزه توسط زوزا ورباوا نوشته شده است و علی آشنا آن را ترجمه کرده است. محتوای این کتاب، مربوط به حیوانات مختلف است که همین امر سبب می‌شود تا کودکان با حیوانات مختلف آشنا شوند. تصویرگری و نقاشی‌های زیبا و رنگارنگ بی‌نظیر این کتاب باعث شده است تا کودکان به آن علاقه‌مند شوند. والدین محترم، می‌توانند این کتاب را تهیه نموده و هر شب یک داستان کوتاه از آن را برای کودکان خود بخوانند. کتاب حیوان‌های بامزه دارای 70 صفحه است و برای گروه سنی الف (0 تا 3 سال) مناسب می‌باشد. این کتاب از انتشارات قدیانی منتشر شده است و تا به امروز کودکان زیادی را مجذوب خود کرده است.

کتاب نیکولا کوچولو در کارخانه شکلات سازی

کتاب نیکولا کوچولو در کارخانه شکلات سازی

کتاب نیکولا کوچولو در کارخانه شکلات سازی

کتاب نیکولا کوچولو در کارخانه شکلات‌ سازی، توسط رنه گوسینی و ژان ژاک سامپه نوشته شده است. این کتاب، دارای 104 صفحه است که توسط خانم ناهید طباطبایی ترجمه شده است. محتوای این کتاب مربوط به یک کودک به نام نیکولا است که در این کتاب با چالش‌های زیادی رو به رو می‌شود. شخصیت نیکولا، در بین کودکان و والدینی که همواره کتاب داستان می‌خوانند، محبوبیت بسیاری دارد. این کتاب، بر هوش کلامی، هوش هیجانی، هوش درون فردی کودکان تاثیر بسزایی می‌‎گذارد. همچنین، این کتاب باعث تقویت حافظه، تقویت مهارت حل مسئله و غیره، کودکان می‌گردد. تمامی موارد نام برده باعث شده‌اند تا این کتاب محبوبیت بسیار زیادی در بین والدین و کودکان 9 تا 12 ساله پیدا کند.

کتاب دکتر فورمن مدیر پوست کن

کتاب دکتر فورمن مدیر پوست کن

کتاب دکتر فورمن مدیر پوست کن

کتاب دکتر فورمن مدیر پوست کن، یکی از مجموعه 15 جلدی «مدرسه عجیب و غریب» است. نویسنده این کتاب، دن گاتمن است و مترجم آن، خانم محبوبه نجف خانی می‌باشد. این کتاب، دارای 85 صفحه است که توسط انتشارات افق منتشر شده است. تصویرگری این کتاب توسط جیم پایلوت انجام شده است که باعث شده تا کودکان مجذوب آن شده و به آن علاقه‌مند شوند. کتاب دکتر فورمن مدیر پوست کن، پانزدهمین جلد از مجموعه 15 جلدی کتاب‌های مدرسه عجیب و غریب می‌باشد. این کتاب، برای کودکان 9 تا 12 سال مناسب و مفید است.

کتاب قصه‌های شیرین جنگل

کتاب قصه‌های شیرین جنگل

کتاب قصه‌های شیرین جنگل

محتوای کتاب قصه‎‌های شیرین جنگل، همانگونه که از نامش پیداست مربوط به حیوانات داخل جنگل می‌باشد. این کتاب، به کودکان می‌آموزد تا با یکدیگر همکاری و همیاری کنند. علاوه بر این، کتاب قصه‌های شیرین بر تقویت مهارت خواندن، تقویت مهارت نوشتن، تقویت مهارت خودآگاهی و غیره، کودکان تاثیر بسزایی می‌گذارد. این کتاب توسط سه نویسنده، با نام‌های رونه رندل، مندی راس و ملانی جویس نوشته شده است. خانم مژگان شیخی، این کتاب را ترجمه کرده و انتشارات افق آن را منتشر کرده است. لازم به ذکر است تا والدین بدانند که کتاب قصه‌های شیرین، برای کودکان 9 تا 12 سال مناسب بوده و دارای 12 صفحه و 6 جلد می‌باشد.

کتاب قصه پنی پرستار

کتاب قصه پنی پرستار

کتاب قصه پنی پرستار

کتاب قصه پنی پرستار، برای کودکانی که به دکتر و یا پرستار شدن علاقه دارند، بسیار مفید می‌باشد. والدینی که سن کودک آن‌ها 5 تا 7 سال است، می‌توانند این کتاب را تهیه نموده و در زمان خواب برای کودک خود بخوانند. این کتاب، چهارمین جلد از مجموعه یازده جلدی «شغل آینده من» می‌باشد. رونه روندل نویسنده معروف، این کتاب را نوشته است و فرزاد امامی مترجم خوب کشورمان، آن را ترجمه کرده است. کتاب قصه پنی پرستار، دارای 12 صفحه است و از انتشارات افق منتشر شده است. این کتاب با تقویت حافظه و بهبود مهارت خیالپردازی و سناریوسازی ذهنی کودکان، در بین والدین محبوبیت بسیار زیادی دارد.

یکی از بهترین کتاب قصه‌هایی برای خواب کودکان، کتاب فایبو فوتبالیست

یکی از بهترین کتاب قصه‌هایی برای خواب کودکان، کتاب فایبو فوتبالیست

یکی از بهترین کتاب قصه‌هایی برای خواب کودکان، کتاب فایبو فوتبالیست

کتاب فایبو فوتبالیست، یکی دیگر از کتاب‌هایی است که از مجموعه 11 جلدی «شغل آینده من» می‌باشد. اغلب کودکان علی‌الخصوص پسران به توپ بازی و فوتبال بازی علاقه بسیار زیادی دارند و آرزو دارند که در آینده یک فوتبالیست شوند. به همین دلیل، خواندن این کتاب برای کودکانی که 3 تا 5 سال دارند و به این شغل علاقه دارند، بسیار مفید می‌باشد.

این کتاب نیز همانند کتاب قصه پنی پرستار، توسط رونی رندل نوشته شده و فرزاد امامی آن را ترجمه کرده است. تصویرگری این کتاب، به نحو احسن توسط «اما داد» انجام شده و دارای 12 صفحه متنوع و جذاب، می‌باشد. این کتاب، باعث افزایش قدرت تخیل، تقویت حافظه و غیره می‌باشد که انتشارات افق آن را منتشر کرده است.

کتاب خوش بخوابی، خرس کوچولو

کتاب خوش بخوابی، خرس کوچولو

کتاب خوش بخوابی، خرس کوچولو

کتاب خوش بخوابی خرس کوچولو، پنجمین جلد از مجموعه 5 جلدی «قصه‌های خرس کوچک و خرس بزرگ» می‌باشد. این کتاب، همانگونه که از نامش پیداست مربوط به یک خرس است که با مشکلات مختلفی رو به رو شده و با آن‌ها مقابله می‌کند. والدین گرامی، می‌توانند از این کتاب برای افزایش آرامش و راحت خوابیدن فرزندان خود استفاده نمایند. این کتاب توسط، مارتین وادل نوشته شده است که دارای 32 صفحه می‌باشد. ترجمه این کتاب، بر عهده رضی هیرمندی و تصویرگری آن نیز بر عهده باربارا فرت می‌باشد.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما والدین گرامی را با بهترین کتاب قصه‌هایی برای خواب کودکان آشنا کنیم. شما ابتدا باید سن کودک و نوع محتوا مورد علاقه کودک را در نظر بگیرید و سپس، کتاب مناسب او را تهیه نمایید. علاوه بر موارد نام برده، اگر نیاز به معرفی کتاب‌های بیشتری دارید، کافی است تا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را کمک خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *