مقالات راهنمای خرید والدین

معرفی بهترین بازی های فکری و ماجراجویی برای کامپیوتر و موبایل (تمامی سنین، دخترانه و پسرانه)

معرفی بهترین بازی های فکری و ماجراجویی برای کامپیوتر و موبایل (تمامی سنین، دخترانه و پسرانه)

بازی های ویدئویی بیشتر به عنوان یک فعالیت سرگرم‌کننده برای فراموش کردن استرس زندگی روزمره در نظر گرفته می‌شوند. اما باید بدانید که همه بازی های ویدئویی صرفا یک فعالیت سرگرم‌کننده نیستند. امروزه بازی های بسیار متنوعی برای انواع کنسول های بازی از ایکس باکس و پی سی گرفته تا گوشی‌ های موبایل روانه بازار شده است که به کمک آن می‌توانید چیزهای جدید یاد گرفته و ذهن خودتان را به چالش بکشید.

ما در ادامه به معرفی بهترین بازی های فکری و ماجراجویی برای کامپیوتر و موبایل برای تمامی سنین اشاره خواهیم کرد و خواهیم دید که بهترین بازی فکری برای کامپیوتر و سایر دستگاه‌های موجود، چه بازی هایی خواهد بود.

بازی های فکری و ماجراجویی برای انواع کنسول های بازی

بازی های فکری و ماجراجویی برای انواع کنسول های بازی

بازی های فکری و ماجراجویی برای انواع کنسول های بازی

اگر در زمان های گذشته فعالیت کودکان تنها به انجام بازی هایی در خارج از خانه‌ها محدود می‌شد، اما رفته رفته با ظهر کنسول های مختلف بازی، امروزه یکی از بهترین تفریحات برای کودکان و بزرگسالان، انجام انواع بازی های مختلف است. پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است تا کنسول های بازی بسیار متنوعی برای تمامی اقشار جامعه روانه بازار شود و شما برای انجام بازی های مختلف قابلیت انتخاب زیادی داشته باشید.

از مهمترین کنسول های بازی حال حاضر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کامپیوتر
  • ایکس باکس
  • پی اس
  • گوشی های موبایل
  • و …

اگر شما می‌خواهید در کنار تفریح و انجام بازی های مختلف، مغز خودتان را به چالش کشیده و چیزهای جدیدی یاد بگیرید، می‌توانید از بازی های فکری و ماجراجویی های مختلف موجود در بازار استفاده کنید. برای مثال والدین می‌توانند انواع آموزش‌‎های مختلف را به کمک بازی فکری برای کامپیوتر به کودکان و فرزندان خودشان یاد دهند.

ما در ادامه به مهمترین و جذاب‌ترین بازی های فکری که برای کنسول های مختلف وجود دارد اشاره کرده و آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

بازی های فکری و ماجراجویی برای کنسول های کامپیوتر، ایکس باکس و پی اس

بازی های فکری و ماجراجویی برای کنسول های کامپیوتر، ایکس باکس و پی اس

بازی های فکری و ماجراجویی برای کنسول های کامپیوتر، ایکس باکس و پی اس

در دسته‌بندی اول، قصد داریم تا شما را با بازی های مخصوص کنسول های مطرح آشنا کنیم. مطمئنا هر کدام از ما تجربه بازی با یکی از این کنسول ها را در زندگی داشته‌ایم. به خصوص کامپیوتر و لپ تاپ که جزو لوازمی هستند که به سادگی می‌توان آن‌ها را در هر خانه‌ای پیدا کرد. بازی فکری برای کامپیوتر، ایکس باکس و پی اس بسیار زیاد بوده و ما می‌خواهیم چند مورد از معروف ترین آن‌ها را در ادامه به شما معرفی کنیم.

بازی های فکری و ماجراجویی مخصوص کامپیوتر

بازی Machinarium

بازی Machinarium

بازی Machinarium

یکی از بازی های محبوب که در دسته‌بندی بازی فکری کامپیوتر قرار می‌گیرد، بازی Machinarium است. این بازی که پیرامون شخصیت یک ربات قراضه می‌گذرد، مجموعه از مراحل مختلف را شامل می‌شود که شما باید آیتم‌های مختلف را برای حل انواع پازل به دست بیاورید. از مهمترین مزایای این بازی این است که خلاقیت شما را برای حل مراحل مختلف به چالش می‌کشد و ذهن شما دائما در حال پردازش اطلاعات برای گذراندن پازل های آن خواهد بود.

این بازی که نمره بسیار قابل قبولی را در بین کاربران کامپیوتری به دست آورده است، مناسب افراد بالای 12 سال بوده و بازی است که هر کسی از آن خوشش خواهد آمد.

بازی Portal 2

بازی Portal 2

بازی Portal 2

اگر طرفدار بازی های فکری و ماجراجویی بر روی کامپیوتر هستید، بدون شک باید بازی Portal 2 را تست کنید. این بازی می‌تواند به سادگی ذهن و خلاقیت شما را درگیر کرده و دائما مغز شما را به چالش بکشید. شما باید با استفاده از پرتال‌های مختلف، مکعب‌ها و سایر دستگاه‌ها را برای حل پازل‌ها و جداول مختلف، جا به جا کنید. این بازی نیز برای گروه سنی بالای 12 سال، دختران و پسران کاملا مناسب بوده است.

بازی سودوکو

بازی سودوکو

بازی سودوکو

یکی از بهتری بازی ها برای افزایش عملکرد ذهن و مغز، بازی سودوکو است. این بازی به خصوص برای افراد مسن تر می‌تواند به عنوان یک بازی فکری بسیار مناسب انتخاب شود. شما باید اعداد را به نحوی درون جدول قرار دهید تا به صورت عمودی و افقی هر عدد فقط یک بار تکرار شود. این بازی که یک بازی فکری برای کامپیوتر بوده را می‌توانید به سادگی از وب سایت‌های مختلف دانلود کنید.

بازی Super Meat Boy Forever

بازی Super Meat Boy Forever

بازی Super Meat Boy Forever

یکی از بازی های فکری و ماجراجویی مناسب برای کودکان، بازی فکری Super Meat Boy Forever است. این بازی در کنار سرگرم کردن کودکان به کمک مراحل فکری و پازل های مختلف خود، می‌تواند ذهن کودک را باز کرده و بر روی خلاقیت او تاثیر مثبتی بگذارد. در این بازی شما در نقش یک کاراکتر مکعبی شکل هستید که می‌خواهید دوست خود را از دست یک دکتر شیطانی نجات دهید. برای انجام این کار، کودکان باید مراحل فکری و سرگرم‌کننده‌ای را پشت سر بگذارند.

بازی فکری های فکری و ماجراجویی مناسب ایکس باکس و پی اس

بازی Tetris Effect

بازی Tetris Effect

بازی Tetris Effect

بازی Tetris Effect بعد از موفقیتی که در کنسول های نسل قدیمی داشت، این بار برای دو کنسول جدید پی اس و ایکس باکس روانه بازار شده است. این بازی فکری و ماجراجویی دارای گرافیکی بسیار پیشرفته و جذاب بوده و شما باید تلاش کنید تا در مراحل مختلف آن حداکثر امتیاز را برای خودتان کسب کنید. با اینکه در نگاه اول این بازی بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما پست سر گذاشتن مراحل آن نیازمند خلاقیت و هوش بالایی بوده و در طول بازی با آن می‌توانید ذهن خودتان را تقویت کنید.

این بازی برای تمامی افراد بالای 7 سال قابل استفاده بوده و حتی می‌توان از آن به عنوان یک بازی مناسب برای تمامی سنین نام برد.

بازی Oddworld: Soulstorm

بازی Oddworld: Soulstorm

بازی Oddworld: Soulstorm

اگر در کنار بازی های فکری و ماجراجویی به دنیاهای فانتزی و تخیلی نیز علاقه‌مند هستید، می‌توانید بازی Oddworld: Soulstorm را در لیست بازی های فکری برای پی اس و ایکس باکس قرار دهید. این بازی که ادامه‌دهنده سری‌های قبلی Oddworld بعد از معرفی توانست موفقیت بسیار زیادی را برای شرکت خود به ارمان بیاورید.

شما نقش یک کاراکتر فضایی را بازی می‌کنید که در سیاره خود مورد حمله بیگانگان واقع شده است. حال شما باید بتوانید به کمک روش‌های مختلف خود و افراد کلونتان را نجات دهید. شما تنها در صورتی می‌توانید در این بازی موفق شوید که از هوش و ذهن خودتان به خوبی استفاده کرده و بدین صورت یک تمرین ذهنی برای خودتان انجام خواهید داد. این بازی مناسب افراد بالای 15 سال بوده و دختران و پسران می توانند از آن استفاده کنند.

بازی Peaky Blinders: Mastermind

بازی Peaky Blinders: Mastermind

بازی Peaky Blinders: Mastermind

برای آن دسته از افرادی که علاقه زیادی به دنیای فیلم و سریال دارند، بازی Peaky Blinders: Mastermind را معرفی می‌کنیم. این بازی که از روی سریال پرطرفدار پیکی بلاندرز گرفته شده است، شما را در نقش مغز متفکر این خانواده، یعنی تامی شلبی قرار می‌دهد و از شما می‌‌خواهد تا به کمک نقشه‌ها و سناریوهای مختلف، کنترل خانواده خود را به دست بگیرید.

در کنار بازی فکری برای کامپیوتر، بازی فکری برای پی اس و ایکس باکس نیز محبوبیت‌های زیادی دارند و همین موضوع را می‌توان در بازی Peaky Blinders: Mastermind نیز به خوبی مشاهده کرد. این بازی دائما ذهن شما را به چالش کشیده و از شما می‌خواهد تا قدرت تصمیم‌گیری بالایی برای موفقیت در موقعیت‌های مختلف در اختیار داشته باشید.

از آن جایی که سطح خشونت در این بازی بالا است، از این بازی فکری و ماجراجویی به عنوان بازی برای افراد بالای 18 سال و پسران یاد می‌کنند.

بازی های فکری و ماجراجویی برای گوشی های موبایل

در کنار بازی فکری برای کامپیوتر، پی اس و ایکس باکس، بازی های گوشی های موبایل نیز بازار بسیار داغی را تجربه می‌کنند. از آن جایی که امروزه هر فرد به صورت جداگانه برای خود یک گوشی موبایل مجزا داشته، می‌تواند در اوقات فراغت خود، انواع بازی های فکری و ماجراجویی را انجام داده تا در کنار تفریح، ذهن خودش را به چالش کشیده و نکات جدیدتری را یاد بگیرد. ما در ادامه به معرفی برترین بازی های فکری و ماجراجویی برای گوشی های موبایل خواهیم پرداخت.

بازی Brain Out

بازی Brain Out

بازی Brain Out

بازی از مغز خارج شوید یا Brain Out یک بازی فکری و بسیار سرگرم‌کننده است که دائما در طول آن، قدرت تخیل شما را آزمایش می‌کند. برای انجام این بازی و پشت سر گذاشتن مراحل مختلف آن باید خارج از چارچوب فکر کنید. در این بازی انواع پازل های جذاب و سوالات مختلف قرار دارد که می‌تواند به شما در پرورش هرچه بهتر ذهن و تخیل کمک کند.

این بازی هم اکنون برای گوشی های موبایل با سیستم عامل اندروید و ios موجود بوده و می‌توانید به سادگی آن را دانلود کنید. این بازی برای تمامی افراد بالای 10 سال مناسب بوده و دختران و پسران می‌توانند از آن به خوبی استفاده کنند.

بازی Kids Preschool Puzzles

بازی Kids Preschool Puzzles

بازی Kids Preschool Puzzles

آن دسته از والدینی که برای کودکان خود به دنبال یک بازی فکری برای گوشی های موبایل هستند، می‌توانند از بازی فکری Kids Preschool Puzzles استفاده کنند. این بازی فکری مخصوص کودکان زیر 7 سال بوده که معماهای بسیار جذاب و سرگرم‌کننده‌ای را در خودش قرار داده است. در این بازی کودک شما باید پازل های تکه تکه شده‌ای را به یکدیگر بچسباند و بعد از حل هر کدام از این مراحل، صدای تشویق برای کودک پخش خواهد شد.

از این رو کودک شما در کنار بازی و سرگرمی، به آموزش پرداخته و انگیزه و اعتماد به نفس آن نیز افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد. شما هم اکنون می‌توانید بازی Kids Preschool Puzzles را برای نسخه اندروید دانلود کنید.

بازی Taco Kitchen 2

بازی Taco Kitchen 2

بازی Taco Kitchen 2

یکی دیگر از بازی های فکری و خلاقانه برای کودکان، بازی Taco Kitchen 2 است. کودک شما می‌توانید به کمک این بازی هم آموزش های بسیار زیادی را فرابگیرد و هم وقت و زمان خودش را صرف سرگرمی کند. این بازی در خصوص آشپزی و آشپزخانه است و به خلاقیت کودک شما اجازه پرورش و رشد را خواهد داد. کودک شما می‌تواند به سادگی انواع غذاهای مختلف را به کمک بازی یاد بگیرد و کاراکترهای رنگی و جذابی را برای خودش تولید کند.

این بازی مخصوص کودکان به خصوص دختران بوده و می‌توانید آن را به سادگی بر روی گوشی های موبایل اندروید و ios نصب کنید.

بازی Luminosity

بازی Luminosity

بازی Luminosity

اگر بعد از انجام بازی فکری برای کامپیوتر به دنبال یک بازی فکری مناسب برای گوشی های موبایل هستید، بدون شک می‌توانید بازی Luminosity را امتحان کنید. این بازی سناریوهای مختلف و بازی های ساده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد تا توانایی تصمیم‌گیری، به خاطر سپردن و دقت شما را آزمایش کند. شما می‌توانید از انواع بازی های فکری و جذاب آن استفاده کرده و ذهن خودتان را به چالش بکشید.

بازی Luminosity کاملا مناسب هر سنی از کودکان تا بزرگسالان و از دختران تا پسران بوده و همه می‌توانند از بازی ها، پازل ها و قسمت‌های مختلف آن لذت ببرید.

بازی Personal Zen

بازی Personal Zen

بازی Personal Zen

اما اگر به دنبال یک بازی حرفه‌ای برای بزرگسالان به خصوص افراد مسن تر می‌گردید، می‌توانید از بازی Personal Zen استفاده کنید. این بازی با سایر بازی های فکری و ماجراجویی مخصوص گوشی های موبایل متفاوت است. این بازی در واقع یک بازی فکری و ذهنی است که با کاهش اضطراب و استرس، بر بهبود سلامت روان شما متمرکز شده است.

جالب است بدانید که این بازی از اصول مبتنی بر 20 سال تحقیقات بالینی و علوم اعصاب استفاده می‌کند و همواره به عنوان بازی مورد تایید پزشکان سلامت انتخاب شده است. در صورت استفاده طولانی مدت از این بازی می‌توانید به سلامت روان خود کمک کرده و استرس و اضطراب را از خود دور کنید.

نتیجه‌گیری

امروزه دنیای بازی های فکری و ماجراجویی دچار تحول و تغییر بسیار زیادی شده است و شما می‌توانید از انواع بازی های فکری بر روی کنسول های مختلف استفاده کنید. شرکت‌ها و سازمان‌های تولید کننده بازی، آن‌ها را برای تمامی سنین از کودکان 3 ساله تا افراد بزرگسال و مسن تولید می‌کنند تا همه افراد با استفاده از این بازی ها، لذت ببرند. ما در این مقاله برترین و بهترین بازی فکری برای کامپیوتر، ایکس باکس، پی اس و گوشی های موبایل را به شما معرفی کردیم تا در کنار انجام بازی بتوانید، ذهن و فکر خودتان را تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *