مقالات راهنمای خرید والدین

بهترین ماشین اسباب بازی پلیس + خرید آنلاین انواع ماشین اسباب بازی

بهترین ماشین اسباب بازی پلیس، خرید انواع ماشین اسباب بازی

خوب است بدانید یکی از وسایل پرطرف‌دار در رده سنی کودکان و نوجوانان ماشین اسباب بازی پلیس است، بیشتر افراد به‌خصوص پسرها در رده سنی نونهالان، کودکان و نوجوانان، بیشتر و یا حتی تقریباً تمام وقت خود را با همین ماشین اسباب بازی پلیس می‌گذراندند. ماشین اسباب بازی پلیس بیشتر مناسب کودکانی هست که مقداری با مشاغل مختلف آشنایی دارند و می‌توانند وظایف آن‌ها را تقلید کنند. با استفاده از ماشین پلیس کودک شما می‌تواند هیجان خود را در بازی‌های مختلف مثل دزد و پلیس تخلیه کنند و از طرفی با اهمیت نقش پلیس در جامعه نیز آشنا شود.

 انواع ماشین اسباب بازی پلیس

انواع ماشین اسباب بازی پلیس

انواع ماشین اسباب بازی پلیس

ماشین اسباب بازی انواع خاصی دارند و از لحاظ کنترلی و غیر کنترلی بودن، سایز و اندازه‌شان، ظاهر، کاربرد و برند به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. در این بخش شما را با انواع این ماشین های اسباب بازی آشنا خواهیم کرد و به مقایسه آن‌ها می‌پردازیم.

انواع از نظر جنس

  • پلاستیکی: ماشین اسباب بازی پلیس با جنس پلاستیکی دارای وزن سبکی است و قیمت پایینی دارد.
  • فلزی: ماشین های پلیس با این جنس از کیفیت و زیبایی بیشتری بهره‌مند هستند و قیمت بیشتری نسبت به مدل پلاستیکی دارند.

ماشین‌های اسباب بازی فلزی به دو دسته ماشین های کنترلی و ماکت تقسیم می‌شوند.

 تفاوت برند و کمپانی‌های تولیدکننده

 • مایستو: این کمپانی معروف چینی – آمریکایی در طراحی ماکت‌های فلزی ماشین پلیس با الهام از مدل های واقعی شرکت های لوکس فعالیت دارد.
 • لگو: برند لوگو از دیگر شرکت‌های معروف در تولید ماشین اسباب بازی است.
 • متل: برند متل سهم قابل توجهی در تولید ماشین های فلزی و کنترل از راه دور پلیس دارد.
 • Siku: شرکت آلمانی Siku در طراحی و ساخت اسباب بازی ماشین کوچک فعالیت دارد.
 • NIKO: شرکت ژاپنی Niko یکی از کمپانی‌های معروف در تولید ماشین اسباب بازی است که محصولاتش در کشور مالزی و هنگ کنگ تولید می‌شود.
 • R/C: این شرکت معروف چینی، به ساخت ماشین پلیس کنترلی و ریموت می‌پردازد.
 • FEBER: شرکت معتبر FEBER که موفق به دریافت جایزه نوآوری شده است، یک شرکت اسپانیایی است و طراحی‌های جالبی از ماشین پلیس به بازار عرضه کرده است.

چرا ماشین اسباب بازی پلیس؟

چرا ماشین اسباب بازی پلیس؟

چرا ماشین اسباب بازی پلیس؟

کودکان امروزی بیشتر با تکنولوژی سروکار دارند. ماشین اسباب بازی پلیس علاوه بر جنبه سرگرم‌‌کننده، جنبه آموزشی هم دارد. همچنین ماشین آمبولانس، ماشین کامیون، ماشین تراکتور و خاک بردار نیز نمونه‌هایی از ماشین‌های آموزشی هستند. روزانه وسایل بازی متنوعی از کارخانه‌های مختلف در سراسر جهان به بازار عرضه می‌شود که مدل آن‌ها بسته به نیاز فرزندانمان است.

مثلاً دخترانه یا پسرانه بودن آن‌ها و یا علاقه و نوع هیجان کودکان که در هر قسمت متفاوت است.

لازم می‌دانم این را بیان کنم که والدین موظف هستند در انتخاب اسباب بازی برای فرزندان خود حساسیت و دقت زیادی به خرج دهند؛ دلیل آن هم این است که امروزه شمار اسباب بازی‌ های نامناسب در بازار بسیار زیاد شده است. بنابراین باید در انتخاب اسباب بازی برای فرزند خود نهایت دقت را داشته باشیم. اگر این اسباب بازی به‌درستی انتخاب شده باشد و مناسب انگیزه و روحیات کودک باشد می‌تواند احساسات درونی فرزند را تقویت و بر خلاقیت و قدرت فکری او بیفزاید.

اسباب بازی ها معمولاً در افزایش اطلاعات عمومی و تقویت مهارت‌ های حرکتی کودک بسیار مفید هستند. اسباب بازی در رؤیاپردازی و خیال‌بافی کودک شما کم تأثیر نیست و همین رؤیاها تبدیل به اهداف بلندمدت آن‌ها می‌شود، مثلاً خود من در کودکی با داشتن توپ فوتبال و رؤیاپردازی در آن بازه، هدف خود را انتخاب کردم و تقریباً به هدف خود نزدیک شده‌ام.

اگر شما در مورد شغل آینده کودک‌تان از او سؤال کنید به احتمال زیاد از رویای شغل آینده خود سخن به میان می‌آورد. برای مثال شغل پلیس یکی از همان شغل‌هایی است که پسر بچه‌ها و حتی دختر بچه‌ها از همان کودکی به آن علاقه داشته‌اند و برای رسیدن به هدفشان تلاش می‌کنند. اگر شما والدین عزیز برای کودک‌تان وقت بگذارید و به بازی آن‌ها دقت کنید می‌بینید که فرزند شما، بیشتر مشغول بازی دزد و پلیس است و مطمئناً از نقش دزد بسیار تنفر دارد و این نشان از علاقه وی به پلیس شدن است.

یکی از راه‌های آشنایی کودکان با این شغل، بازی با اسباب بازی های پلیسی است.

وظیفه‌ای که شما والدین به گردن دارید این است که با انتخاب اسباب بازی‌های مناسب به رشد کودک خود در راستای رسیدن هرچه بهتر به هدفشان و شکوفایی استعدادهایشان کمک کنید.

در خرید ماشین اسباب بازی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ماشین اسباب بازی هم مانند بقیه اسباب بازی‌ ها می‌تواند نقش مؤثری در فرایند رشد کودکان شما ایفا کند. به همین دلیل است که شما باید هنگام خرید این اسباب بازی دقت و حساسیت زیادی به خرج دهید. ماشین اسباب بازی پلیس به دلیل متحرک بودن، در حرکت کردن و هماهنگ کردن چشم و سایر اعضای بدن کودک شما مؤثر است.

در کنار این‌ها، داشتن ماشین اسباب بازی پلیس می‌تواند در درمان استرس کودک نقش بسیار مؤثری داشته باشد. کودک می‌تواند آن‌ها را با خود به هر مکان دلخواهی ببرد. البته نمونه‌هایی از این ماشین‌های اسباب بازی پلیس آژیر دار بوده و دارای صدا هستند. بعضی از این ماشین پلیس‌ها  دارای نشیمنگاه هستند و کودک می‌تواند روی آن سوار شود و رانندگی را با آن‌ها تجربه کند. مثل ماشین شارژی طرح پلیس . به این‌ترتیب کودک شما با داشتن یک ماشین اسباب بازی می‌تواند هیجان و انرژی خود را به‌خوبی تخلیه کند.

ویژگی‌های یک ماشین اسباب بازی پلیس مناسب

ویژگی‌های یک ماشین اسباب بازی پلیس مناسب

ویژگی‌های یک ماشین اسباب بازی پلیس مناسب

 • توانایی‌های حرکتی اسباب بازی و تناسب آن‌ها با سن کودک

یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در هنگام خرید ماشین اسباب بازی پلیس به آن دقت کنید، میزان حرکت آن است. هر مقدار توانایی‌های حرکتی ماشین اسباب بازی بیشتر باشد، از آن طرف هم کودک شما در حین بازی رشد بیشتری را تجربه خواهد کرد. مثلاً ماشین اسباب بازی پلیس که هم آژیر داشته باشد هم درهای آن باز و بسته شود تأثیر بیشتری در رشد کودک خواهد داشت. به‌علاوه با بالارفتن سن کودک، رفته‌رفته علاقه او به اسباب بازی‌هایی که دامنه حرکتی بیشتری دارند، بیشتر خواهد شد. تناسب حرکت‌های متفاوت ماشین اسباب بازی پلیس با سن کودکان، به آن‌ها کمک می‌کند که بتوانند مهارت‌های مورد نیاز را متناسب با سن خود آموزش ببینند.

 • قیمت ماشین اسباب بازی پلیس

قیمت ماشین اسباب بازی پلیس نیز یکی از عوامل تأثیرگذار در تصمیم‌گیری جهت خرید است. ماشین‌ های اسباب بازی بسته به نوع، جنس، امکانات و اندازه دارای قیمت‌های مختلفی هستند. قطعاً هرچه امکانات در این اسباب بازی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. خودروهای آموزشی مربوط به مشاغل خاص مانند ماشین اسباب بازی پلیس معمولاً قیمت بیشتری دارند و البته آن دست از ماشین‌ های اسباب بازی که با موتور کار می‌کنند، نسبت به نمونه‌های دستی گران‌تر هستند.

ماشین اسباب بازی پلیس که با دست کار می‌کند قطعاً نسبت به ماشین‌های موتوردار و کنترلی ارزان‌تر هستند و برای کودکان در سنین پایین مناسب‌ترند؛ اما هرچه سن کودک شما بالا برود، مناسب‌تر است برای او ماشین‌ های اسباب بازی موتوردار تهیه کنید؛ به دلیل اینکه با استفاده از این مدل ماشین‌ها فرزند شما می‌تواند با دنیای فناوری نیز آشنا شود و ارتباط برقرار کند. در کنار این‌ها اگر از نظر مالی مشکلی ندارید، ماشین اسباب بازی پلیس با قابلیت رانندگی برای فرزند شما بهترین گزینه است. به این صورت او می‌تواند با چالش‌های موجود در رانندگی مواجه شود و مهارت حل مسئله در او رشد پیدا می‌کند.

محبوب ترین مدل ماشین اسباب بازی پلیس از دید کودکان

 • ماکت فلزی ماشین اسباب بازی پلیس مرسدس بنز
 • ماشین پلیس فلزی تیبا گشت ویژه پلیس
 • ماشین اسباب بازی پلیس فلزی Ford Mustang GT 2015
 • ماشین پلیس فلزی لندکروز
 • ماکت فلزی اسباب بازی ماشین پلیس بوگاتی سوپر اسپرت
 • ماشین شارژی طرح پلیس چهار موتوره

سخن آخر

اگر قصد دارید قوه تخیل فرزندان رشد پیدا کند و از قضا کودک شما آرزوی پلیس شدن در آینده را دارد، ما خرید ماشین اسباب بازی پلیس را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در صورتی که ماشین اسباب بازی با سایز مناسب را خریداری کنید، فرزند شما می‌تواند ماشین خود را به مهمانی و … ببرد و در کنار دوستان خود به بازی و سرگرمی مشغول شود. ماشین اسباب بازی پلیس علاوه بر اینکه وسیله‌ی بازی و سرگرمی برای کودک شماست، جنبه آموزشی بسیاری دارد؛ به عنوان مثال کودک با شغل و حرفه پلیس آشنا شده و درک بهتری از وضعیت‌های اضطراری کسب خواهد کرد. در هنگام خرید اسباب بازی حتماً به سلیقه‌ی کودک خود نیز توجه داشته باشید چرا که خوشحالی و ذوق کودک یکی از فاکتورهای مهمی است که باید در اولویت قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *