مقالات راهنمای خرید والدین

ایده های جالب برای ساخت لگو دخترانه و پسرانه

ایده های جالب برای ساخت لگو دخترانه و پسرانه

برای کودکان اسباب بازی های مختلف و جذاب لازمه‌ی یک زندگی شاد است. لگو جزء اسباب بازی هایی بوده که با طرح‌های خیلی ساده از چندین سال قبل همراه کودکان بوده است. امروزه لگوها دارای تنوع‌های بسیار زیاد، رنگ‌‌های جذاب و کیفیت ساخت بسیار بالایی هستند. یک لگو هیچ وقت نمی‌تواند برای یک کودک تکراری شود زیرا هر بار می‌تواند با آن به خلق ایده‌های خود بپردازد و خراب کند و مجدد ایده‌ای دیگر را پیاده‌سازی کند. شما می‌توانید با خرید یک بسته لگو کودکان را به دنیایی از خلاقیت وارد کنید. ایده‌ های زیادی برای ساخت لگو وجود دارد که در این مطلب چند تا از این ایده‌ها را بررسی می‌کنیم هر چند ذهن کودکان، خود مجموعه‌ای بی پایان از ایده‌ها است ولی گاهی نیاز به راهنمایی شما دارند تا از کلافگی و بی‌حوصلگی رها شوند.

ساخت یک قلک زیبا

ساخت یک قلک زیبا

ساخت یک قلک زیبا

یکی از وسایلی که کودک شما می‌تواند با لگو بسازد یک قلک است و اگر علاقه‌مند باشد می‌تواند از این قلک که ساخته دست خودش است استفاده کند. ابتدا باید یک کف و چهار دیواره برای قلک ایجاد کند و سپس یک سقف برای آن در نظر بگیرد. باید دقت داشته باشد که حتما سوراخی به اندازه رد شدن سکه یا اسکناس بر روی سقف یا یکی از دیواره‌ها در نظر بگیرد. کودک شما می‌تواند پس‌انداز کردن را با قلکی که خودش ساخته شروع کند.

ساخت ماشین بادکنکی

ساخت ماشین بادکنکی

ساخت ماشین بادکنکی

یکی از ایده های جذاب ساخت لگو می‌تواند ساخت انواع ماشین باشد. بچه‌ها معمولاً ماشین های جذابی با لگو می‌سازند ولی ساخت ماشین بادکنکی شاید یک تجربه جذاب برای کودکان باشد. برای ساخت این ماشین قرار نیست شما کار خاصی را انجام دهید فقط باید یک سطح صاف لگویی داشته باشید و چهار چرخ به اطراف آن وصل کنید. در انتهای ماشین قسمتی را قرار دهید که بتوانید یک بادکنک باد شده را به آن وصل کنید. با خالی شدن باد بادکنک ماشین حرکت خواهد کرد.

ساخت سطح شیب دار مارپیچ

ساخت سطح شیب دار مارپیچ

ساخت سطح شیب دار مارپیچ

اگر کودک شما به دنبال ایده برای ساخت لگو می‌گردد می توانید به او پیشنهاد دهید که یک سطح مارپیچ بسازد و این سطح مارپیچ را باید به گونه‌ای بسازد که هم زیبا باشد و هم شیب درستی داشته باشد تا یک تیله به راحتی بتواند روی آن حرکت کند. بعد از اتمام ساخت سطح مارپیچ می‌توانید با کودک خود مسابقه غلتاندن تیله را انجام دهید. قطعاً برای او جذاب خواهد بود.

ساخت دایناسور و حیوانات مختلف

ساخت دایناسور و حیوانات مختلف

ساخت دایناسور و حیوانات مختلف

شما می‌توانید تصاویر دایناسورهای مختلف را برای کودکتان جستجو کنید و از او بخواهید که این حیوان را با لگو برای شما بسازد. با ساختن چند درخت لگویی و یک غار لگویی می‌توانید با کودک خود یک بازی جذاب را تجربه کنید و به عصر دایناسورها یک سفر لگویی داشته باشید.

ساخت جامدادی

ساخت جامدادی

می توانید برای کودک خود یک الگوی جامدادی را روی برگه بکشید و قسمت‌هایی مختلف مثلاً برای قیچی، مداد، برگه یادداشت و پاکن را برای او مشخص کنید و از او بخواهید این جامدادی را برای روی میز تحریرش بسازد و از آن استفاده کند.

ساخت تیر و کمان

ساخت تیر و کمان

ساخت تیر و کمان

ساختن تیر و کمان یکی از ساده‌‌ترین وسایلی است که می‌توانید با لگو بسازید. می‌توانید از قطعات لگویی که طول بیشتری دارند برای ساخت کمان استفاده کنید و سپس یک قطعه کش را به دو طرف لگو وصل کنید، کمان آماده است. برای تیر نیز می‌توانید از قطعات لگویی استفاده کنید که عرض کمی دارند و اندکی بلندتر هستند. قطعاً تیر این کمان خیلی قوی نیست ولی برای از پا درآوردن یک آدمک لگویی مناسب است.

ساختن میز آرایش

ساختن میز آرایش

ساختن میز آرایش

دختر بچه‌ها همیشه به وسیله‌هایی که برای آراستن عروسک‌های خود استفاده می کنند اهمیت می‌دهند. می‌توانید در ساخت میز آرایش لگویی با کودک خود همکاری کنید. سپس به او پیشنهاد دهید با قطعات کوچک برای عروسک‌هایش شیشه های عطر و ادکن و سشوار بسازد. می‌توانید به او کمک کنید تا یک صندلی به سایز عروسک های لگویی بسازد. این ایده برای ساخت لگو قطعاً برای دختر بچه‌ها می‌تواند جذاب باشد.

ساخت مسیر مسابقه

ساخت مسیر مسابقه

ساخت مسیر مسابقه

یکی از ایده های جذاب برای ساخت لگو می‌تواند ساخت یک مسیر مسابقه باشد. عرض یک مسیر مسابقه باید به گونه‌ای باشد که دو ماشین کوچک بتوانند از کنار هم رد شوند. بعد از ساخت حتما با کودکتان خواهید توانست یک مسابقه جذاب رالی را تجربه کنید.

ساخت بالابر

ساخت بالابر

ساخت بالابر

برای ساخت بالابر ابتدا باید یک سطح صاف و بزرگ را بسازید و در وسط آن یک ستون بسازید. ستون و سطح باید با هم متناسب باشند. حالا با چند قطعه لگو جعبه‌ای بسازید که بتوانید وسایلی را درون آن قرار بدهید. در بالای ستون یک قرقره را قرار دهید و از تکه‌ای نخ برای جا به جا کردن جعبه لگویی استفاده کنید.

ساخت درخت کریسمس

ساخت درخت کریسمس

ساخت درخت کریسمس

کودکان به دلیل اینکه علاقه زیادی به کریسمس و بابانوئل دارند و این نمادها در اکثر کارتون‌هایی که بچه‌ها می‌بینند وجود دارد حتما از اینکه به آن‌‌ها پیشنهاد بدهید یک درخت کریسمس بسازند بسیار استقبال خواهند کرد. برای ساخت درخت کریسمس به تعداد زیادی لگوی سبز، تعدادی لگوی قهوه‌ای و چند لگوی رنگی کوچک برای تزیین درخت نیاز دارید. ابتدا یک درخت بزرگ متناسب با تعداد لگویی که دارید بسازید و سپس تنه درخت را با لگوی قهوه‌ای بسازید. این دو قسمت را به یک دیگر وصل کنید و سپس با قطعات ریز  رنگی آن را تزیین کنید.

چند ایده‌ی دیگر

ساخت منجنیق، یونی کرن، عروسک های مینیون، ساخت خانه با وسایل کوچک لگویی، ربات‌های مختلف، ساخت ماشین و هواپیما، هلیکوپتر، ساخت هولدر موبایل، رنگین کمان، کشتی، ساخت استند اسم کودکان با لگو و ساخت ساعت لگویی می‌تواند چند تا از هزاران ایده‌ای باشد که می‌‌تواند کودک شما را سرگرم کند. کودکان شما قطعاً می‌توانند این ایده‌ها را پیاده‌سازی کنند و شما می‌توانید در ساختن این وسایل به او کمک کنید.

سخن پایانی

ذهن کودک شما گنجینه‌ای از خلاقیت‌ها و ایده‌ها است. شما باید به او کمک کنید تا این خلاقیت را با استفاده از وسایلی که در اختیار او قرار می‌دهید شکوفا کند. لگو یک اسباب بازی عالی برای این کار است چون فرزند شما برای ساخت وسایل هیچ محدودیتی ندارد و می‌تواند تمام ایده‌های ذهنی خود را با آن پیاده‌سازی کند. از ساخته‌های کودک خود استقبال کنید و اگر با لگو یا هر اسباب بازی دیگری برای شما یک وسیله ساخت از آن استفاده کنید زیرا باعث می‌شود کودک شما احساس مفید بودن را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *