مقالات راهنمای خرید والدین

آموزش رنگها به زبان انگلیسی برای کودکان + بهترین روش های یادگیری تلفظ صحیح

آموزش رنگ‌ها به زبان انگلیسی برای کودکان + بهترین روش‌های یادگیری تلفظ صحیح

امروزه با توجه به جایگاه و اهمیت زبان انگلیسی، بسیاری از خانواده‌ها به‌دنبال آموزش این زبان به کودکان خود هستند و از همین رو به دنبال راه‌کارهایی می‌گردند که بتوانند با استفاده از آن‌ها مسائل را به‌ بهترین شکل به کودک خود بیاموزند. حال اکثر خانواده‌ها پس از آنکه حروف الفبای انگلیسی را به کودک خود آموزش دادند، به‌دنبال روشی برای آموزش رنگها به زبان انگلیسی برای کودکان خود خواهند گشت، زیرا اسامی رنگ‌ها یک موضوع پرکاربرد در زبان است و اگر شما شیوه‌ی آموزش درستی را انتخاب کنید، می‌توانید به کودک خود رنگ‌ها را به‌صورت اصولی آموزش دهید.

البته موضوع دیگری که نیز باید به آن توجه شود، این است که شما باید در کنار آموزش رنگ‌ها به انگلیسی، تلفظ صحیح کلمات را نیز به کودک خود بیاموزید، زیرا کودکان با شنیدن کلمات، آن‌ها را راحت‌تر به خاطر می‌سپارند. از همین رو تصمیم داریم در ادامه مقاله در رابطه با این موضوع صحبت و راه‌کارهایی را برای آموزش بهتر به شما معرفی کنیم.

شیوه‌های مختلف آموزش رنگها به زبان انگلیسی برای کودکان

شیوه‌های مختلف آموزش رنگ‌ها به زبان انگلیسی

شیوه‌های مختلف آموزش رنگ‌ها به زبان انگلیسی

برای آموزش رنگ‌ها به زبان انگلیسی برای کودکان شیو‌ه‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال خیلی از افراد آموزش با شعر را یک شیوه کارآمد می‌دانند، در حالی که عده‌ای دیگر با استفاده از اشیای رنگی آموزش را شروع می‌کنند و پیش می‌برند. اما آیا به‌ نظر شما این روش‌های آموزش کاربردی است؟ یعنی اگر شما عکس یک موز را از روی کتاب به کودک خود نشان دهید و بگویید این موز زرد و به انگلیسی Yellow است، کودکتان کاملا متوجه خواهد شد؟ قطعا استفاده‌ی تنها از چنین شیوه‌هایی کارآمد نخواهد بود و توصیه می‌شود روش‌های به‌روزتری را برای آموزش انتخاب کنید.

برای مثال اولین قدمی که شما باید برای آموزش رنگ‌ها بردارید، این است که محیطی را آماده کنید و ترکیب رنگ‌ها را در آن به‌صورت کامل پیاده سازید. البته تعداد رنگ‌ها بسیار زیاد است و مسلما ما تصمیم نداریم تمام رنگ‌ها را به کودکان آموزش دهیم، بلکه هدفمان آموزش رنگ‌های اصلی به کودکان است. بنابراین رنگ‌های اصلی را انتخاب کنید و با استفاده از روش‌های ترکیبی آن‌ها را به کودک خود بیاموزید.

رنگ‌های اصلی برای آموزش به کودک

رنگ‌های اصلی برای آموزش به کودک

رنگ‌های اصلی برای آموزش به کودک

رنگ‌های اصلی که شما می‌توانید برای آموزش رنگ‌ها به زبان انگلیسی برای کودکان از آن‌ها استفاده کنید، عبارتند از:

  • قرمز (Red)
  • آبی (Blue)
  • سفید (White)
  • سیاه (Black)
  • سبز (Green)
  • صورتی (Pink)
  • نارنجی (Orange)
  • زرد (Yellow)
  • قهوه‌ای (Brown)
  • خاکستری ( Gray)

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، از جمله رنگ‌هایی هستند که شما می‌توانید برای آموزش رنگها به زبان انگلیسی برای کودکان از آن‌ها استفاده کنید. حال برای آموزش هریک از رنگ‌ها شیوه و متد خاصی را در نظر بگیرید. برای مثال برای آموزش رنگ سفید به کودک خود بگویید که داستان رنگ سفید چیست، بگویید که سفید نماد پاکی و روشنایی است. سپس یک جسم سفید رنگ که در اطرافتان قرار دارد را به او نشان دهید تا کامل رنگ سفید را درک کند. سپس کلمه‌ی انگلیسی را به او بگویید و از او بخواهید بارها تکرار کند. البته دقت داشته باشید که تلفظ صحیح کلمه را به او آموزش دهید.

برای آموزش صحیح تلفظ کلمات، راه‌کارهای مختلفی پیش روی خود دارید. برای مثال ساده‌ترین راه استفاده از گوگل ترنسلیت است. شما می‌توانید با استفاده از این سایت، بارها تلفظ یک کلمه را پخش کنید تا گوش کودک شما به شنیدن این کلمه عادت کند. علاوه بر این، برنامه‏‌های مختلفی برای تلفن‌همراه طراحی شده است که شما می‌توانید رنگ‌ها را با استفاده از تصویر و صوت به کودک خود آموزش دهید.

استفاده از ویدیو و کارتون‌های آموزشی

استفاده از ویدیو و کارتون‌های آموزشی

استفاده از ویدیو و کارتون‌های آموزشی

امروزه به‌دلیل وجود شبکه‏‌های مختلف مانند یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و … کار برای آموزش بسیار ساده شده است. برای مثال شما می‌توانید ویدیو‌های آموزشی مربوط به رنگ‌ها را به‌سادگی و با یک سرچ پیدا کنید و بگذارید ویدئو برای کودکتان پخش شود. با این کار کودک هم با کلمه و هم تلفظ صحیح آن آشنا خواهد شد. همچنین خود شما نیز می‌توانید با خرید یا طراحی بازی‌های مختلف، کمک کنید که کودکتان هرآنچه آموخته است را در ذهن خود تثبیت کند. توجه داشته باشید که اسباب بازی مختلفی برای آموزش انگلیسی طراحی شده است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال می‌توان به فلش کارت‌های آموزشی اشاره کرد. شما می‌توانید با این کارت‌ها ساعت‌ها کودک خود را سرگرم کنید و در کنار آن باعث یادگیری کلمات نیز شوید.

جمع‌بندی

آموزش رنگ ها به زبان انگلیسی برای کودکان یک آموزش ساده است؛ به‌شرط آنکه شما شیوه‌ی مناسبی را برای آموزش انتخاب کنید. حال با توجه به روش‌هایی که در این متن معرفی شد، شما می‌توانید آموزش کودک خود را شروع کنید و بهترین نتیجه را به‌دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *