مقالات راهنمای خرید والدین

عیدی به بچه ها چی بدیم؛ بهترین ایده ها برای عیدی دادن به دختر و پسر کودک

عیدی به بچه ها چی بدیم؛ بهترین ایده ها برای عیدی دادن به دختر و پسر کودک

با رسیدن فصل بهار و بر پایی مقدمات جشن نوروز اولین چیزی که به ذهن کودکان خطور می‌کند عیدی سال نو است. از قدیم اسکناس‌های تا نخورده لای قرآن یکی از دوست‌داشتنی‌ترین عیدی‌ های سال نو بوده است. امروزه خیلی از افراد دوست دارند برای سال نو عیدی های متفاوتی تدارک ببینند. اولین موردی که برای تهیه یک عیدی جذاب باید در نظر بگیرید سن فردی است که می‌خواهید به او عیدی بدهید و دومین مورد مهم، میزان بودجه‌ای است که می‌خواهید برای عیدی اختصاص بدهید. در این مطلب ما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید برای سال نو یک عیدی جذاب و منحصربه فرد تدارک ببینید.

1- کتاب

کتاب

عیدی دادن کتاب کودک می‌تواند یک کار فوق‌العاده باشد و این کار می‌تواند اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی را به بچه ها یاد بدهد. شما می‌توانید دانشنامه‌های مختلف، کتاب های داستان جذاب یا کتاب‌های رنگ‌آمیزی مختلف را برای بچه ها تهیه کنید و آن را به عنوان عیدی به بچه ها بدهید. قطعا، عیدی دادن کتاب یک حرکت کاملاً فرهنگی است و می‌تواند برای کودکان جذاب و سرگرم‌کننده باشد.

2- کوله

کوله هایی کوچک و جمع و جور که می‌تواند در تفریحات نورزی برای کودکان کارآمد باشد می‌تواند یک گزینه عالی برای عیدی باشد. این کوله ها را می‌توانید خودتان با پارچه و اندکی خلاقیت بسازید. قرار نیست این کوله ها زیاد بزرگ باشند فقط برای تعدادی خوراکی و اسباب بازی کوچک جا داشته باشند کافی است.

3- ست شن بازی

یکی از وسایلی که می‌تواند برای عیدی دادن به بچه بسیار جذاب باشد ست های شن بازی است. این ست‌ها شامل بیلچه، سطل، شن‌کش و تعدادی قالب پلاستیکی است که می‌تواند یک اسباب بازی بسیار سرگرم‌کننده برای بچه ها در تفریحات نوروزی و مسافرت‌ها باشد.

4- اسلایم

یکی از اسباب بازی های که امروزه بسیار باب شده و مورد علاقه کودکان و بزرگسالان نیز هست انواع مختلف اسلایم است. اسلایم ها می‌توانند یک انتخاب عالی برای عیدی دادن به بچه ها باشد زیرا هم کودکان به آن علاقه دارند و هم این که هزینه آن بسیار مناسب است. اگر قصد تهیه اسلایم برای عیدی کودکان را داشتید و از تهیه پیشبند اسلایم غافل نشوید.

5- پازل

پازل ها انواع مختلفی دارند از چوبی گرفته تا کاغذی و این پازل ها در سایز های مختلف موجود هستند. نوع کاغذی این پازل ها بسیار مرسوم است و هزینه مناسبی دارد. شما میتوانید این پازل ها را متناسب با سن بچه ها تهیه کنید و مطمئن باشید بچه ها از آن استقبال خواهند کرد.

6- لگو

لگو

براستی که لگو یکی از هوشمندانه‌ترین اسباب بازی هایی است که تمامی بچه های جهان می‌توانند با آن به خلق ایده‌های خود بپردازند، خراب کنند و مجدد بسازند. امروزه لگوهای متنوعی با کیفیت های بالا و در سایزهای مختلف در بازار موجود است و شما می‌توانید این لگوها را به عنوان عیدی به بچه ها بدهید و مطمئن باشید که تمامی بچه ها از دیدن چنین عیدی ذوق‌زده خواهند شد.

7- کیف نقاشی

اگر کمی خلاقیت و وقت صرف کنید می‌توانید برای بچه ها کیف‌ های نقاشی بسازید که برای آن بسیار جذاب و کاربردی باشد. کیف‌ هایی که فضا برای مداد، مداد رنگی، ماژیک و مداد شمعی و دفتر نقاشی برای آن در نظر گرفته باشید. این کیف ها را می‌توانید با عروسک های پارچه ای تزیین کنید.

8- آلبوم عکس

از بهترین عیدی هایی که می توانید به بچه ها بدهید آلبوم عکس است. آلبوم عکس در این دنیایی که کمتر به عکس های چاپی بهایی داده می شود ممکن است موجب آن شود تا خانواده ها عکس هایی را برای کودکانشان چاپ کنند و قطعا این آلبوم می تواند در آینده خاطره شما را برای بچه ها زنده کند.

9- لباس با طرح های سفارشی چاپی

لباس‌ها با طرح‌های چاپی مختلف مخصوصاً عکس کودکان می‌تواند یک عیدی کاملاً خاص و جذاب باشد و کودکان می‌توانند آن را در ایام عید بر تن کنند. هزینه چاپ تصاویر بر روی لباس زیاد نیست و شما می‌توانید این لباس‌ها را تهیه کنید و به عنوان یک عیدی کاربردی به بچه ها هدیه بدهید.

10- رنگ انگشتی

پک های رنگ انگشتی می‌تواند یک عیدی جذاب و مقرون به صرفه باشد. کشیدن نقاشی برای کودکان آن هم با دست می‌تواند جذاب باشد. بنابراین رنگ های انگشتی به همراه پیشبند می‌تواند از انتخاب‌های عالی شما برای کودکان باشد.

11- ست سفالگری

ست های سفالگری که دارای دستگاه سفالگری و گل رس است می‌تواند یک هدیه و عیدی خاص برای کودکان باشد. این وسیله کمک می‌کند تا کودکان مدتی از بازی‌های کامپیوتری فاصله بگیرند و با دستان خود به خلق وسایل سفالی بپردازند. این عیدی می‌تواند هم برای کودکان جذاب باشد و موجب رضایت پدرها و مادرها شود.

12- بطری های شکلات

شما می‌توانید بطری های تهیه کنید و آن را از شکلات‌های جذاب پر کنید و آن را با خلاقیت خود تزیین کنید و به عنوان عیدی به بچه بدهید. این شکلات‌ها می‌تواند برای کودکان جذاب باشد. بطری های شکلات به صورت آماده هم در بازار موجود است و اگر وقت کافی برای ساختن آن را ندارید می‌توانید از نمونه‌های آماده‌ی آن استفاده کنید.

13- عروسک دستی و انگشتی

عروسک دستی و انگشتی

عروسک های دستی و انگشتی در اکثر اسباب بازی فروشی‌ها و شهر کتاب‌ها موجود است و می‌تواند یک عیدی سرگرم‌کننده برای تعطیلات عید و دورهمی‌های شما باشد. اگر کمی خلاقیت به خرج دهید می‌توانید این عروسک ها را با نمد بسازید و همراه با کودکان به اجرای نمایش های عروسکی بپردازید.

14- پک باغبانی

پک های باغبانی که شامل وسایل مختلف از جمله پیشبند، دستکش، سطل، آب پاش، بیلچه، شن کش و … است می‌تواند برای کودکان یک عیدی بسیار عالی باشد. شما می‌توانید تعدادی بذر و گلدان برای کودکان فراهم کنید و به آن‌ها پرورش انواع گل و گیاهان را آموزش دهید.

15- مینی ربات ها

ربات های کوچک که از باتری تغذیه می کنند یا کنترلی هستند می‌توانند یک عیدی عالی برای بچه و مخصوصاً پسر بچه ها باشد. شما می‌توانید ربات های مختلف را متناسب با سن کودک تهیه کنید و قطعا بچه ها این عیدی را دوست خواهند داشت.

16- زیورآلات و پک های ساخت زیورآلات

شما می‌توانید برای کودکان زیورآلات را به عنوان عیدی تهیه کنید. کودکان علاقه‌ی زیادی دارند تا به تقلید از بزرگترها از دستبند، انگشتر و دیگر اکسسوری‌ها استفاده کنند. پک های ساخت زیورآلات در بازار موجود است و شما می‌توانید آن را به عنوان عیدی به بچه ها کادو بدهید؛ قطعاً این گزینه مورد استقبال دختر بچه ها قرار خواهد گرفت.

17- پک های رباتیک

یکی از اسباب بازی های جذاب برای بچه ها پک های رباتیک است که خود می‌توانند بسیار ساده با استفاده از خلاقیت خود یا نقشه‌های موجود به خلق ایده‌های ذهنی خود بپردازند. این پک‌ها می‌تواند عیدی‌های بسیار جالبی برای کودکان باشد و آن‌ها به سمت سازنده بودن سوق دهد و شاید بتوانید با یک پک کوچک رباتیک در کودکان علاقه ایجاد کنید و آن‌ها را به این رشته ترند در دنیا علاقه‌مند کنید.

18- بازی های فکری

از جمه عیدی های بسیار جذاب بازی فکری است که می‌توان دسته جمعی با آن بازی کرد. این عیدی کاملاً می‌تواند برای فضای عید و دورهمی‌ها متناسب باشد. اگر می‌خواهید برای بچه های یک خانواده عیدی تهیه کنید. بهتر است بازی های فکری متفاوتی برای آن‌ها بخرید تا بتوانند اوقات فراغت بیشتری را صرف بازی با این وسایل کنند.

19- مگنت ها و اسباب بازی های مغناطیسی

بازی با مگنت و انواع مهره های مغناطیسی همیشه برای بچه ها جذاب بوده است. انواع مختلفی از اسباب بازی های مغناطیسی در بازار موجود است شما می‌توانید برای عیدی بچه این پک های مگنت را تهیه کنید و آن را به بچه ها کادو بدهید. این اسباب بازی ها جزء اسباب بازی های بادوام هستند و معمولاً برای بازه‌ی سنی 3 تا 10 می‌توانید از این اسباب بازی استفاده کنید.

20- سازهای موسیقی

شما می‌توانید به عنوان عیدی به بچه ها سازهای موسیقی را کادو بدهید. شما قطعاً می‌توانید در تعدادی از کوکان علاقه به موسیقی را ایجاد کنید. انواع سازهای موسیقی در ابعاد کوچک برای کودکان طراحی و تولید شده است و شما می‌توانید برای عیدی از این گزینه نیز استفاده کنید.

21- جوراب های جذاب

برای عیدی سال نو می‌توانید برای بچه ها از جوراب هایی جذابی که در بازار موجود است تهیه کنید. قطعاً اگر اندکی سلیقه به خرج دهید خواهید توانست جوراب‌هایی را انتخاب کنید که باعث شادی بچه ها می‌شود.

22- بادبادک

شما می‌توانید برای عیدی بچه ها، بادبادک هایی را با طرح‌های بسیار زیبا تهیه کنید و به آن ها کادو بدهید. این بادکنک ها بسیار قیمت مناسب هستند و می‌توانند برای تفریحات عید نوروز موجب سرگرمی بچه ها شوند.

23- لباس شخصیت های کارتونی

شخصیت های کارتونی همیشه برای کودکان به عنوان الگو بوده‌اند و کودکان همیشه علاقه داشتند که خود را شبیه به آن‌ها کنند. شما می‌توانید لباس شخصیت های کارتونی را تهیه کنید و آن را به کودکان هدیه دهید. این لباس‌ها می‌تواند شامل لباس بنتن، بت من، مرد عنکبوتی، تک شاخ، السا و …. باشد.

24- ست آشپزی و شیرینی پزی

دختر بچه های همیشه به آشپزی علاقه داشته‌اند. شما می‌توانید برای دختر بچه ها ست های شیرینی پزی و آشپزی را تهیه کنید. قطعاً اگر این عیدی را به دختر بچه بدهید بسیار خوشحال خواهد شد.

25- ظرف های غذای کودک

یکی از عیدی های جذاب برای کودکان می‌تواند ظرف های غذایی باشد که برای آن‌ها به عنوان عیدی تهیه می‌کنید. این ظرف‌ها را امروزه با طرح های بسیار جذاب و جنس‌های مختلف می‌توانید به راحتی در بازار پیدا کنید یا به صورت اینترنتی خرید کنید و به بچه ها کادو بدهید.

26- چراغ خواب

از دیگر گزینه‌هایی که می‌توانید به بچه ها عیدی بدهید چراغ خواب های موزیکال و رنگارنگ است که در طرح‌های مختلف موجود است. این هدیه ماندگار می‌تواند برای کودکان بسیار جذاب باشد.

سخن پایانی

عیدی سال نو از زمان‌های گذشته برای کودکان بسیار مهم بوده است. اگر شما هم نزدیک عید این سوال “عیدی به بچه ها چی بدیم” را از خودتان می‌پرسید که جذاب باشد، می‌توانید از موارد بالا استفاده کنید تا هم کودکان را خوشحال کنید و هم این که یک عیدی منحصربه فرد و ماندگار به کودکان بدهید. برای این که عیدی مناسبی را انتخاب کنید هم شرایط خانواده را در نظر بگیرید و هم سن کودک را، از همه مهم‌تر میزان بودجه‌ای است که می‌خواهید با آن برای بچه ها عیدی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *