مقالات راهنمای خرید والدین

لیست بهترین اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول

لیست بهترین اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول

کودکانی که 7 ساله هستند و به تازگی به مدرسه رفته‌اند، اغلب به فکر بازی و سرگرمی هستند. والدین این کودکان، نگران آموزش و تحصیل آن‌ها هستند و همواره به دنبال راهی هستند تا فرزندانشان درس بخوانند. کلاس اول ابتدایی، اهمیت بسیار زیادی دارد و والدین می‌توانند برای افزایش یادگیری فرزندان خود در این پایه، از اسباب بازی های مختلفی کمک بگیرند. اگر شما هم جز این والدین هستید و یا در اطرافیان خود کسی را می‌شناسید که به دنبال اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول است، حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه این مقاله تمامی اسباب بازی های کمک آموزشی برای دانش آموزان کلاس اولی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

بهترین اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول ابتدایی

اسباب بازی ها در افزایش یادگیری کودکان تاثیر بسیار زیادی می‌گذارند. به همین دلیل، شما والدین عزیز می‌توانید با تهیه آن‌ها به افزایش یادگیری کودکان خود کمک کنید. برخی از بهترین اسباب بازی های کمک آموزشی کلاس اول، شامل موارد زیر می باشند:

اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول تیزبین الفبای فارسی

اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول تیزبین الفبای فارسی

یکی از بهترین اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول ابتدایی، بازی فکری تیزبین الفبای فارسی است. بازی فکری تیزبین، حاوی 55 عدد کارت بازی و 5 عدد کارت راهنما است و کودکان می‌توانند این بازی را 2 نفره و یا 8 نفره انجام دهند. شما والدین عزیز با تهیه این بازی در اواخر سال تحصیلی کلاس اول، به کودکان خود کمک می‌کنید تا مهارت خواندن و نوشتن خود را تقویت کنند. لازم به ذکر است تا بدانید که این بازی به دلیل شاد و مفرح بودن، در بین کودکان طرفداران بسیار زیادی دارد.

بازی بلوک های الفبا و اعداد فارسی (چوبی)

بازی بلوک های الفبا و اعداد فارسی( چوبی )

بازی بلوک های الفبا و اعداد فارسی چوبی، یکی دیگر از اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول است. بازی بلوک های الفبا، حاوی 12 قطعه مکعب مربع از جنس چوب (چوب درخت چنار) است که بر روی آن‌ها حروف و اعداد فارسی نوشته شده است. شما والدین عزیز، از طریق این بازی می‌توانید به کودکان خود کمک کنید تا حروف فارسی را بشناسند. علاوه بر این، شما والدین عزیز با تهیه این بازی، می‌توانید به کودکان خود کمک کنید تا کلمات آسان و ساده‌ای را بسازند.

اسباب بازی هوش چین ارتباطی الفبا

اسباب بازی هوش چین ارتباطی الفبا

بازی هوش چین ارتباطی یکی دیگر از بازی های کمک آموزشی است که برای کودکان کلاس اولی بسیار مناسب می‌باشد. صفحه این بازی همچون لاک پشت و یا ماهی است که دارای 5 جایگاه خالی می‌باشد. علاوه بر این، بازی هوش چین ارتباطی حاوی 24 تشتک حروف الفبا و 96 تشتک تصویری می‌باشد. شما والدین عزیز باید در ابتدا یکی از تشتک حروف الفبا را در وسط بگذارید. سپس، از کودک خود بخواهید که 4 تشتک دیگر را مرتبط با تشتک وسطی انتخاب کرده و در جای درست قرار دهد.

به یاد داشته باشید که اگر این بازی را در ابتدای سال تحصیلی برای کودک خود تهیه کنید، کودکتان نمی‌تواند به خوبی آن را بازی کند. زیرا، کودکتان برای انجام این بازی، باید حروف الفبا را به خوبی بلد باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که بازی هوش چین ارتباطی الفبا، به افزایش مهارت خواندن و قوه تمرکز کودکتان کمک خواهد کرد.

اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول دکتر اکتشاف

اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول دکتر اکتشاف

شاید تا به حال نام بازی دکتر اکتشاف را نشنیده باشید. بازی دکتر اکتشاف، برای کودکانی که تازه به مدرسه رفته‌اند و در پایه اول هستند، بسیار مناسب است. بازی دکتر اکتشاف، حاوی 36 عدد کارت الگو، 24 عدد توپک رنگی و 12 عدد لوله آزمایشگاهی می‌باشد. اگر شما والدین گرامی این بازی را برای کودک خود تهیه کنید، کودکتان باید به همراه 3 دوست خود این بازی را انجام دهد.

هر یک از چهار بازیکن این بازی، باید 6 توپک و 3 لوله آزمایشگاهی داشته باشند. سپس، 36 کارت را در وسط قرار داده و یکی از آن‌ها را برگردانند و الگوی روی کارت را به دقت مشاهده کنند. الگوی روی کارت، نحوه قرار دادن توپک‌ها را در لوله آزمایشگاهی نشان می‌دهد. هر شخصی که بتواند سریع‌تر طبق این الگو توپک‌ها را درون لوله قرار دهد، برنده خواهد شد. این بازی به کودک شما کمک می‌کند تا سرعت و هماهنگی مابین دست و چشم خود را فزایش دهد. همچنین، این بازی سبب می‌شود تا مهارت حل مسئله کودکتان نیز تقویت شود.

بازی فکری اپتیکال

بازی فکری اپتیکال

اگر فرزند شما به نقاشی علاقه دارد، هرگز در خرید بازی فکری اپتیکال تعلل نکنید. این بازی برای کودکانی که در کلاس اول ابتدایی هستند و به نقاشی علاقه زیادی دارند، بسیار مناسب می‌باشد. بازی فکری اپتیکال، حاوی یک تاس، تعدادی کارت و یک عینک است. کودک شما باید این بازی را به همراه دوستان خود و در آرامش انجام دهد. در واقع، در این بازی، بازیکنان باید به نوبت یک بار تاس را پرتاب کنند و سپس یک کارت را از بین سایر کارت‌ها انتخاب کنند. پس از انتخاب کارت، بازیکنان باید دور از چشم سایر افراد کلمات روی کارت را بخوانند و کلمه ای که رنگ آن با رنگ تاس هماهنگ است را انتخاب نموده و به خاطر بسپارند.

پس از آن، باید کارت را در جای خود قرار داده و عینک مخصوص را بر روی چشمان خود قرار دهند. پس از زدن عینک، باید در زمان مقرر نقاشی آن کلمه که به خاطر سپرده بودند را به درستی بکشند. سایر بازیکنان، باید از روی نقاشی کلمه مورد نظر را حدس بزنند. لازم به ذکر است تا شما والدین عزیز بدانید که این بازی به تقویت قدرت تمرکز و نقاشی کودکتان کمک خواهد کرد.

سخن نهایی

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما والدین عزیز را با برخی از بهترین اسباب بازی کمک آموزشی کلاس اول ابتدایی آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که ابتدا به سلیقه و علاقه فرزندتان توجه کنید سپس، نسبت به خرید هر یک از اسباب بازی های ذکر شده اقدام کنید. به طور مثال: اگر فرزند شما به نقاشی علاقه‌ای نداشته باشد، نباید اسباب بازی فکری اپتیکال را برای او بخرید. بنابراین، پیش از تهیه هر یک از این اسباب بازی ها، حتما به علاقه فرزند خود توجه کنید. اگر در این زمینه به کمکی احتیاج دارید و یا سوالی دارید برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن کامنت شما را پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *