مقالات راهنمای خرید والدین

فرق ماشین شارژی دو موتوره و تک موتوره در چیست؟ بهترین مارک ماشین شارژی کدام است؟

فرق ماشین شارژی دو موتوره و تک موتوره در چیست؟

بازی در فرایند رشد کودکان نقشی حیاتی دارد. اسباب بازی‌ها جزء جدایی‌ناپذیر این فرآیند هستند و به پروش خلاقیت و رشد فیزیکی و ذهنی کودکان کمک می‌کنند. از میان تنوع بی‌نهایت اسباب‌بازی‌های موجود در بازار، ماشین‌های شارژی کودکان یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدیه دادن به آن‌ها است زیرا به فرزندانمان کمک می‌کند تا تفکر بصری و مهارت‌های حرکتی خود را توسعه دهند و ظرفیت‌های ذهنی آن‌ها از چندین جنبه تقویت شود. در انتخاب ماشین‌های شارژی عوامل مختلفی مانند رنگ، سایز، ظرفیت، قیمت، ایمنی و حتی سلیقه کودک می‌تواند تاثیرگذار باشند. اما این نکته را فراموش نکنیم که، ما در عین حال مسئولیت داریم تا نسبت به انتخاب مناسب‌ترین ماشین شارژی برای فرزندانمان مطمئن شویم تا کودکمان بتواند بهترین بهره را از آن ببرد. در ادامه این مقاله می‌خواهیم به بررسی یکی از مهمترین ویژگی‌ها و سوالات کاربران در خرید ماشین‌های شارژی کودکان بپردازیم.

در کنار ویژگی‌های ظاهری از مهمترین نکاتی که برای خرید ماشین شارژی باید در نظر بگیرید موتور آن است. موتور آن چیزی است که در ماشین شارژی باعث حرکت چرخ‌های ماشین به جلو یا عقب می‌شود. در کنار ولتاژ باتری که نقش موثری در سرعت ماشین شارژی دارد، تعداد و قدرت موتور نیز نقش اساسی در بهبود عملکرد ماشین شارژی دارد. عوامل متعددی در انتخاب تعداد موتورهای یک ماشین شارژی وجود دارد. به عنوان مثال، اینکه فرزند شما چند سال دارد، وزن او چقدر است و یا اینکه بیش از یک کودک قرار است از آن به طور هم‌زمان استفاده کنند، با در نظر گرفتن این عوامل می‌توان تعداد موتورهای ماشین شارژی را تعیین کرد. ماشین‌های شارژی موجود در بازار در انواع تک موتوره دو موتوره و چهار موتوره عرضه می‌شوند که در حقیقت تعداد موتور می‌تواند به حفظ سرعت یکسان و حرکت نرم ماشین شارژی در سطوح مختلف کمک کند.

ماشین‌ها شارژی تک موتوره و ویژگی های آن

ماشین‌ها شارژی تک موتوره

ماشین‌ها شارژی تک موتوره

ماشین‌های تک موتوره ابتدایی‌ترین و قدیمی‌ترین نوع ماشین‌های شارژی هستند. این ماشین‌ها اگرچه روی کاغذ سرعت یکسانی با ماشین‌های شارژی دو موتوره دارند، با این حال، بسته به وزن کودک و سطح حرکت ماشین، در یک ماشین تک موتوری سرعت می‌تواند کاهش چشمگیری داشته باشد. این نوع ماشین‌های به دلیل عمل‌کرد ضعیف در مقابل ماشین‌های شارژی دو موتوره و چهار موتوره از محبوبیت کمتری برخوردارند اما به دلیل ارزان‌تر بودن همچنان مورد انتخاب افرادی است که برای هدیه به دنبال خرید اقتصادی‌تری هستند.

ماشین شارژی دو موتوره و ویژگی های آن

ماشین شارژی دو موتوره

ماشین شارژی دو موتوره

ماشین‌های شارژی دوموتوره دارای یک موتور در چرخ عقب سمت چپ و یک موتور در چرخ عقب سمت راست هستند. این نوع ماشین شارژی می‌تواند کودکان سنگین‌تر را با سرعت ثابت حمل کند یعنی حتی اگر کودک سنگین باشد، ماشین سرعت مطلوب خود را حفظ می‌کند. اگر کودکی با وزن 18 تا 22 کیلوگرم دارید، ماشین شارژی دو موتوره به نسبت تک موتوره گزینه بهتری است بنابراین، بسته به وزن کودک، می‌توانید مورد مناسب‌ترین گزینهٔ خود را انتخاب کنید.

ماشین شارژی چهار موتوره و ویژگی های آن

ماشین شارژی چهار موتوره

ماشین شارژی چهار موتوره

ماشین‌های شارژی چهارموتوره را می‌توان جدیدترین نسل از این نوع اسباب بازی در نظر گرفت زیرا آن‌ها با سرعت مختلف کار می‌کنند و کودک می‌تواند این سرعت را تنظیم کند. این ماشین‌های شارژی به راحتی در سطوح مختلف و شیب‌های متفاوت حرکت می‌کنند و قدرت بیشتری دارند اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که برای قدم زدن و همراهی کودکتان با سطوح شیب دار مواجه هستید ماشین‌های شارژی چهار موتوره بهترین گزینه برای شما به شمار می‌آید.

مقایسه ماشین شارژی دو موتوره با چهار موتوره

مقایسه ماشین شارژی دو موتوره با چهار موتوره

مقایسه ماشین شارژی دو موتوره با چهار موتوره

رایج‌ترین ماشین‌های شارژی، ماشین‌های دو یا چهار موتور هستند. هرچه تعداد موتورهای ماشین شارژی بیشتر باشد، خرید آن هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت؛ اما در نظر داشته باشید ماشین‌های شارژی دو موتوره قدرت و سرعت کمتری نسبت به ماشین‌های شارژی چهار موتوره هستند و اغلب برای استفاده هم‌زمان دو کودک به کار می‌رود. این خودروها معمولاً سرعت بیشتری دارند. بنا بر نظر مشتریان، مدل‌های چهار موتوره برای خانواده‌هایی که فرزندان دوقلو یا فرزندان هم سن دارند مناسب‌ترین انتخاب به شمار می‌آید.

سرعت موتور ماشین شارژی

سرعت موتور ماشین شارژی

سرعت موتور ماشین شارژی

موتورهای و باتری‌های 6 ولتی اغلب در ماشین‌های شارژی مخصوص کودکان 3 تا 5 ساله استفاده می‌شوند. این ماشین‌ها معمولاً با سرعت 3 تا 4 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند. ماشین‌های شارژی که از باتری‌ها و موتورهای 12 ولتی کار می‌کنند می‌توانند به سرعت 6 کیلومتر در ساعت برسند، در حالی که ماشین‌های شارژی 24 ولتی در صورت مجهز شدن به موتور 24 ولت می‌توانند به سرعت تا 9 کیلومتر در ساعت برسند. بسیاری از ماشین‌های شارژی برقی بچه‌ها با باتری‌های 24 ولتی دارای موتورهای 12 ولتی هستند که قدرت بیشتری را دارد و عمر باتری نیز به شکل قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.

ماشین‌های شارژی که با باتری‌های 36 ولتی کار می‌کنند ممکن است با سرعت‌های بسیار سریع‌تری نسبت به ماشین‌های کوچک‌تر حرکت کنند، زیرا از موتورهای بزرگ‌تر و کارآمدتری بهره می‌برند. برخی از ماشین‌های شارژی 36 ولتی می‌توانند به سرعت 24 کیلومتر در ساعت برسند. ماشین‌های شارژی 48 ولتی می‌توانند به سرعت‌های بالاتری با حداکثر سرعت حدود 28 کیلومتر در ساعت حرکت کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا به این سوال پاسخ دهیم که فرق ماشین شارژی دو موتوره و تک موتوره در چیست؟ به هنگام خرید ماشین شارژی برای کودکان  در کنار لیست  ویژگی‌های ظاهری، اطلاعاتی پیرامون ویژگی‌های فنی مانند دو یا چهار موتوره بودن ماشین شارژی نیز ارایه می‌شود . همان طور که اشاره شد، با در نظر گرفتن تعداد کودکان (یک تا چهار نفر) وزن کودکان و مسیری که برای راندن کودک خود در نظر گرفته‌اید از میان ماشین‌های رایج دوموتوره و چهارموتوره، می‌توانید محصول خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *